CAVA TESİSATA HOŞ GELDİNİZ ...

 
7/24 Açığız
AdresAhmet Arif Cd. 67-61, 34517 Beylikdüzü Osb Esenyurt/İstanbul
Sosyal Meda Hesaplarımız

Altınşehir Su Kaçağı Tespiti

Altınşehir Su Kaçağı Tespiti Evde ve işyerlerinde su kaçağı tespiti yapabilmek için farklı farklı yöntemler kullanılabilir. Günümüzde hala gelişmekte olan teknoloji, su kaçağı tespitinin hızlı bir şekilde yapılmasına ve onarılmasına imkân tanır. Bazı su kaçakları çıplak gözle de fark edilebilmektedirler. Fakat su kaçaklarının çoğu yalnızca göz ile tespit edilemiyor. Bunun için su kaçağı tespitlerinde belirli teknolojik aletler kullanıyoruz.

Altınşehir Su Kaçağı Tespiti

Küçük sızıntı veya bağlantı noktasında ve vanada gözünüzle fark edemeyeceğiniz birtakım sorunlar oluşabilmektedir. Evde ve işyerlerinde belirli su tesisatları bulunur. Örneğin, temiz su tesisatı ve atık su tesisatı olabilir. Bu tesisatlar bazı problemler yaşayabilirler. Bu problemler erken su kaçağı tespiti ile siz maddi yönden zarar görmeden onarılması gerekir. Altınşehir’de ilan verip bulabileceğiniz ustalar, size teknolojik şekilde su kaçağı bulma yöntemlerini kullanarak yardım edeceklerdir.

Tespit Süreci

Altınşehir Su Kaçağı Tespiti  personellerimiz, önce hizmet sağlanan kişinin evine veya iş yerine keşif yapma amacı ile giderler. Su kaçağı tespiti yapılırken, kullanıcının şikayetleri dinlenir ve buna göre ilk olarak çıplak gözle tespit yapılabilir mi ona bakılır. Daha sonra gözle göremediği problemler için yapılması gereken su kaçağı tespiti yöntemlerini planlarlar.

Altınşehir’ deki personellerimiz temiz su tesisatında sızdırmazlığın kontrolünü basınç testiyle yapar. Basınç testini yapmadan önce ise hat üzerinde olan tüm vanaların kapatıldığından emin olurlar. Test pompaları belirli bir yerden temiz su tesisatına bağlanır ve sonrasında ise su tesisatına 10-15 bar aralığında basınç verirler. Temiz su tesisatına basınç uygulandığı zaman, su tesisatında sızdırma varsa basınç düşer. Uygulanan bu basınçta değişiklik gözlenmiyorsa sızdırma yok anlamına gelir.

Atık su tesisatı ve doğalgaz tesisatı, su kaçağı tespitine geçilmeli ve bina veya evde sıcak su tesisatı mevcut ise aynı işlem sıcak su tesisatına uygulanmalıdır. Su kaçağı tespiti olursa onarılmalı.

Atık Su Tesisatı

Temiz su tesisatında yapılan kontrollerde bir sorunla karşılaşılmıyorsa atık su tesisatının tespitine geçilir. Atık su kaçağı tespiti için farklı yöntemler bulunur. Altınşehir’de tecrübeli personellerimiz bu kaçakları tespit edebilir. Atık su tesisatında, gider hattı kontrolünü, kanal kameralarımızla yaparlar.

Altınşehir Su Kaçağı Tespiti

Atık su tesisatının tüm çıkışlarından kamera salarlar ve eğer varsa su kaçağı tespitini Altınşehir su tesisatı personellerimiz bu şekilde yaparlar. Boruların üstünde kırık, çatlak, delik, conta sıyrığı ve ters meyil ve buna benzer sorunlar bulunabilir. Bu sorunlar salınan kameradan görülürler. Arıza tespiti yapılırsa, gerekli hazırlıklar yapılır ve onarım işlemlerine geçilir. Atık su tesisatındaki sızıntılar insan ve çevre sağlığına zarar vermektedirler. Bu nedenle hızla su kaçağı tespiti yaptırılmalı ve onarılmalıdır.

Atık su tesisatı kaçakları çok daha zor bulunmaktadır. Çünkü kameradaki görüntüler haliyle bulanıklaşır ve görülmesi zor hale gelir. Burada hem kameralar hem de insan gözünün hassasiyetine bağlı olarak zorlukla tespit yapılmaktadır. Bu zorluk nedeniyle küçük delikler, conta sıyırması gibi bazı arızalar daha zor tespit edilebilir.

 

Altınşehir Su Kaçağı Tespiti

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *