CAVA TESİSATA HOŞ GELDİNİZ ...

 
7/24 Açığız
AdresAhmet Arif Cd. 67-61, 34517 Beylikdüzü Osb Esenyurt/İstanbul
Sosyal Meda Hesaplarımız
Tıkanıklık Açma
Ataköy Tıkanıklık Açma

Ataköy Tıkanıklık Açma Konutlarda meydana gelen lavabo tıkanmaları, gider tıkanmaları, tuvalet tıkanmaları, klozet ve duş tıkanmaları sık karşılaşılan tesisat sorunlarıdır. Bazen ne kadar dikkat edilse de kaçınılmaz bir sorun olarak kanal tıkanmaları meydana gelebilir. Tıkanıklık sorunu ortaya çıktıktan sonra durum iyileştirilene kadar su ve kir birikintileri hayatı olumsuz etkiler. Ayrıca tıkanıklık derinlerdeyse başka atık sularının olmadık zamanda lavabolardan çıkması hem hijyen hem sağlık açısından risklidir.

Lavabo, gider kapağı, duşakabin, klozet ve diğer tesisatlar da tıkanıklık açmada farklı prosedürler uygulanır. Ataköy tıkanıklık açma hizmetlerinde evinizde ve işyerinizde diğer modüllere zarar vermeden tıkanıklıklar kolaylıkla tahliye edilir. 

Giderler Neden Tıkanır?

Tıkanıklıklar genel olarak suda çözülmeyen nesne ve atıkların giderlerde takılıp kalması sonucu oluşur. Farklı tip tıkanıklıklar mevcut olduğundan her tıkanıklık farklı sebeplerden oluşur ve çözüm içinde farklı yaklaşımları gerekli kılar. 

Yüzeysel tıkanıklıklar giderlerin kapak kısmında oluşur. Burada takılan evsel atıklar ‘yiyecek kalıntıları, saç, sabun, yağ, çay’ bir şekilde tutunur ve tıkanıklık oluşturur. Giderlerde ki tıkanıklıklar zamanla yukarı doğru ilerler ve sorunun boyutu büyür.

Ataköy Tıkanıklık Açma

Derinlerde ki tıkanıklıklar. Gidere kaçan büyük nesneler ‘makinada ki çoraplar, sulu süpürgelerden gidere boşaltılan suda ki çivi, çubuk gibi uzun nesneler, temizlik bezi, çocuk bezi, ıslak havlu’ gider borusunda takılır. Özellikle eğimin az olduğu ve dirsek boruların fazla kullanıldığı tesisat sistemlerinde görülür. Büyük nesnelere takılan diğer atıklarla ‘saç, tuvalet kâğıdı, sabun’ tıkanıklık ilerler. Genellikle suyun yavaş çekişi iki sorunda da görülür.

Giderlerin Açılma Zamanının Geldiği Nasıl Anlaşılır?

Tıkanıklık sorunu bazen büyük bir nesnenin boruya kaçıp tıkaması şeklinde oluşur. Örneğin küçük çocukların oyuncaklarını tuvalete atıp sifonu çekmeleri gibi kazayla meydana gelen durumlardır. Bunun dışında gelişen tıkanıklıklar ise zaman içinde oluşmuş ve incelenmesi gereken sorunlardır.

gider tıkanıklığı
Ataköy Tıkanıklık Açma

Tıkanıklığı açma her halükârda evin giderlerini verimli kullanmak için gereklidir. Eğer lavabolardan birinde tıkanıklık varsa bir piston yardımıyla açmak en mantıklısıdır. Yalnızca tıkanıklığı açmaya çalışırken tesisata zarar vermemek esastır. 

Tıkanıklığı çözmek için profesyonel tesisatçılardan yardım alma zamanı geldiği nasıl anlaşılır?

Ataköy tıkanıklık açma hizmetlerimizde sorunların kaynağına inerek kalıcı çözümler geliştiriyoruz. Tıkanıklığın sebebi lokal veya genel olabilir. Eğer sadece banyo ile ilgili bir tıkanıklık söz konusuysa banyoda ki modüllere zarar vermeden uygun yöntemlerle tıkanıklığı 30 dakika sürede açabiliyoruz. Geride hiçbir kalıntı ve dağınıklık bırakmadan sorunu çözüyoruz.

tıkanıklık açma
Ataköy Tıkanıklık Açma

Tıkanıklığın sebebi genelse bir evi, bir binayı etkileyecek boyuttaysa, önce sorunun kaynağına inip sonra uygun yöntemlerle 30-60 dakika arasında hızlı ve etkili şekilde uygulamaları bitiriyoruz. 

Tıkanıklık Nasıl Açılır?

Lavaboya ve giderlere dökülen aşındırıcı çözücü kimyasallar ne yazık ki tıkanıklığı açmada yetersiz kalmaktadır. Oluşan kir ve yağları çözüp %30 kadar tahliye etseler de tıkanıklık giderilmediği sürece bir hafta on gün içinde tıkanıklık geri gelecektir. Ataköy tıkanıklık açma işlemlerinde uyguladığımız yöntemler mekanik olacaktır ve kimyasallarla tahliye sistemine zarar verilmemektedir. Bütün işlem boyunca kırmadan, dökmeden, en steril şekilde 30-60 dakikada tamamlanacak ve tıkanıklık borulardan tasfiye edilecektir. 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *