CAVA TESİSATA HOŞ GELDİNİZ ...

 
7/24 Açığız
AdresAhmet Arif Cd. 67-61, 34517 Beylikdüzü Osb Esenyurt/İstanbul
Sosyal Meda Hesaplarımız

Bağcılar Petek Temizleme

Bağcılar Petek Temizleme

Bağcılar Petek Temizleme konut ve iç mekân ısıtmasında senelik kontrol ve bakımların başında petek temizleme gelir. Peki merkezi ısıtma sisteminize ne sıklıkla destek vermelisiniz? Bu sorunun net bir cevabı bulunmamakla birlikte bölgeden bölgeye değişiklik gösterebilir. Yeni binalarda ilk 4 yıl genellikle radyatörlerin yıkanması gerekmez ancak kirliliğin çok olduğu İstanbul gibi bölgelerde bu 2 yıla kadar düşebilir.Petek temizleme hizmeti alarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Petekler Neden Temizletilir?

Kombi-petek ısıtma sisteminde karşılaşılan bir sorun olan tortu birikimi peteklerin çalışma performansını olumsuz etkiler. Petekler içeride paralel dizili borulardan oluşur ve bu rezidanslardan sıcak su geçerken radyatörleri ısıtırlar. Eğer borularda bir tıkanıklık meydana gelirse su akışı yavaşlar ve bu sorun kombinin daha fazla güç sarf ederek daha az ısıtmasına yol açar. Hatta zamanla kombi güç kaybeder veya bozulabilir. Bir odayı ısıtmak için daha fazla güç harcanır ve daha az ısınılır.

Petek Temizleme İstanbul
Bağcılar Petek Temizleme

Kışın gelmesiyle birlikte faturalar daha yüksek gelir. Sonuç olarak evi ısıtmak ve sıcak su için kombinize ve radyatörlerinize (peteklerinize) güveneceksiniz. Evinizi daha iyi ısıtmak için faturalarınızı yükseltmek yerine, daha az fatura ödeyerek ısıtmanın en iyi yolu peteklerin temiz tutulmasıdır. Böylece kombi ve petekler en verimli şekilde kullanılır. Bağcılar petek temizleme servisimiz kombi ve peteklerinizin bakımını sağlar.

 

Petek Temizleme Zamanının Geldiği Nasıl Anlaşılır?

Bir ısıtma sisteminin nasıl çalıştığını bilmenin tek yolu, ısıtma sisteminin kurulum sonrası performansını görmektir. Yaşadığınız ev sizden önce kullanıldıysa radyatörlerin ve kombinin performansını bilmek imkansızdır. Bunun nedeni ise konutta önceki sakinlerin kullanımını ve evin ısı yalıtımının, kombinin etkisini tam bilememektir. Bazı evlerde ısınmamanın kaynağı duvarların ısı yalıtımsız veya bitişikte ki boş dairelerden kaynaklı olabilir. Isıcam ve komşuların ısıtma çözümleri büyük ölçüde evdeki ısıyı etkileyen dış etkenlerdir. Eski bir eve taşınırken peteklerin ne durumda olduğunu bilmek imkansızdır bu sebeple petekleri temizletmek iyi bir seçimdir. Yeni daireler için ise çoğunlukla 3-4 sene temizletme gerekmez.

petek temizleme
Bağcılar Petek Temizleme

Temizlenme zamanı gelmiş peteklerde sıklıkla karşılaşılan bir durum peteklerin az ısınmasıdır. Özellikle petekler alt kısımlarda daha soğuktur. Bunun nedeni dibe çöken tortuların sıcak suyun geçişini engellemesidir. Bu tortu ve çamurlar sadece peteklerin alt kısmında değil suyun geçtiği bütün yüzeylerde oluşur. Peteklerde tortu sorunu derin temizlik ve kimyasallarla çözülür. Bağcılar petek temizleme hizmetimiz ile peteklerinizi kısa sürede ve kolaylıkla temizleriz.

Peteklerin Temizlenmesi Gerektiğini Gösteren Belirtiler

Petekler ve ısıtma ile ilgili bu belirtilerden birine evet cevabı veriliyorsa peteklerin temizlenme zamanı geldiği anlaşılmalıdır:

  • Petekler kanama yapar
  • Peteklerin altı soğuktur
  • Kombi çok çalışır ve az ısıtır
  • Peteklerden kahverengi sıvı gelir

Bu belirtiler peteklerinizde ki tortu ve çamurun habercisidir. Bağcılar petek temizleme hizmetimizden yararlanarak peteklerinize en az iki kış sürecek konforlu bakımı sağlayabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *