CAVA TESİSATA HOŞ GELDİNİZ ...

 
7/24 Açığız
AdresAhmet Arif Cd. 67-61, 34517 Beylikdüzü Osb Esenyurt/İstanbul
Sosyal Meda Hesaplarımız
Tıkanıklık Açma
Bağcılar tıkanıklık açma

Bağcılar Tıkanıklık Açma Konutlarda son zamanlarda yaşanan en önemli ve yaşam kalitesini düşüren sorunlardan birisi de lavabo, gider, atık su tıkanıklıklarıdır. Giderlerde oluşan tıkanıklık kendiliğinden veya yanlış kullanıma bağlı olarak oluşabilir. Mesela binanın projesinde yapılan yanlışlıklar ve eğimin az verilmesi kronik sorunların başında gelir. Özellikle yeni binalarda giriş ve bodrum katların gider sorunları sıkça gündemdedir. Bu can sıkıcı durum ise bazen yüzeysel olup kolayca çözülür bazense bütün binayı etkileyecek kadar büyüktür. Genellikle altyapı kaynaklı sorunlar bütün binayı etkiler. 

Dış etkenlerden yağmur ve çamur binaların atık su giderlerini tıkayabilir. Bu durumda fazla miktarda atık su geri gelecektir. Kanalizasyonların durumu ve kirliliği düşünüldüğünde bu durum her zaman sağlıksızdır ve hızlıca çözülmesi gerekir. Tıkalı ve geri gelen kanalizasyonlarda en iyi çözüm duruma müdahale etmeden uzman yardımı almaktır. Bağcılar tıkanıklık açma işlerinde hızlı ve etkili destek veriyoruz. Ev giderlerinde tıkanıklığın yüzlerce sebebi olabilir. Giderlerde ki tıkanıklık yüzeysel veya zorlaşmış olabilir. Yüzeysel tıkanıklıklar genellikle bir pomba yardımıyla ya da ufak bir müdahale ile açılır.  Sorunun kaynağı derinlerdeyse “zeminde, borularda, pimaşta” mutlaka profesyonel destek gereklidir. 

gider tıkanıklığı
Bağcılar tıkanıklık açma

Giderler Neden Tıkanır?

Çoğu zaman lavaboya giden katı sıvı yağlar, banyoda ki saçlar ve birikmiş tuvalet kağıtları tıkanıklığın ana kaynağıdır. Diğer atıklar bunlara tutunarak sadece tıkanıklığın daha kötü bir hale getirir. Teknik olarak düşünüldüğünde bu tıkanıklığı çözmenin kimyasallarla bir olasılığı yoktur. Sadece mekanik yoldan tıkanıklık açılabileceği için tıkanıklık açma robotu, kameralı görüntüleme vb. Teknolojik cihazlar yardımıyla tıkanıklıklar zorlu şekilde onarılır. 

Konutlarda dış bağlantılarının olduğu veya zemin katlarda tahliye borularına ağaç kökleri engel oluşturabilir. Ya da özellikle eğimin az olduğu ve bodrum kat ve giriş katlarda bu sorun daha fazla görülebilir. Boruların çok uzun olması veya dirsek sayısının fazla olması tıkanıklığa zemin hazırlayabilir. 

Giderlerin tam olarak neden tıkandığını bilebilmek biraz gözlem yapmayı gerektirir. Birkaç soruyu yanıtlayarak sorunun kaynağının ne olduğunu anlamak kolaylaşır.

  • Evdeki giderlerin çekiş gücü nasıldır? Yavaş, orta, hızlı. Yavaş çekiş gücüne sahip giderler hemen her zaman tıkanmaya meyillidir hatta düz eğime sahip konutlarda sadece tuvalet kağıdıyla bile atık su boruları tıkanabilir. Orta çekiş gücüne sahip giderler ara sıra tıkanmaya meyillidir. Bu giderlerin en büyük sorunu zamanla yavaşlayan çekiş gücüyle daha büyük bir tıkanma sorununa neden olabilmeleri. Hızlı çekiş gücüne sahip borular genellikle çok müdahale olmadığı sürece tıkanmazlar. Ancak boruda sıkışan bir nesne veya diğer komşulardan kaynaklı bir yavaşlama olabilir. 
  • Tıkanma kronik mi yoksa birden mi ortaya çıktı? 

Giderlerin Açılma Zamanının Geldiği Nasıl Anlaşılır?

Lavabodaki veya banyoda ki su akışı yavaşladıysa mutlaka bir tıkanma başlangıcı olduğu düşünülmelidir. Komşularınızda aynı şikayetlerin olup olmadığını bilmek alacağınız hizmetin ne boyutta olacağı, masrafların bölüşülmesi açısından önemlidir. Binada oluşan tıkanıklar için farklı uygulamalarla maliyet yükselebilir. 

Tek tahliye borusu veya evin bir bölümünde “mutfak, banyo” oluşmuş tıkanıklıklar da sorun genellikle daha yüzeyseldir. Yine de gider borularına müdahale etmek istenmeyen sonuçlar doğurabileceğinden doğrudan müdahale etmeniz tavsiye edilmez. 

Lavabodan geri gelen su tıkanıklık belirtisidir. Geri gelen kanalizasyon suları sağlık açısından riskli olabileceğinden hızlı şekilde giderilmesi tavsiye edilir.

Bağcılar tıkanıklık açma
Bağcılar tıkanıklık açma

Tıkalı Kanalizasyon Giderleri Nasıl Açılır?

Konutların imarlarına göre kanalizasyon yapıları farklılık gösterir. Bunun için her yapılan işlem diğerlerinden bağımsız özelliktedir. Bazen tıkanıklık konutun dışında veya zor ulaşılan bir noktadan kaynaklıdır. Bazen çok sayıda bükümlü boru dizili kanalizasyonlarda ulaşmak zordur.  

Giderlerde tıkanıklık için ilk tercih tıkanıklık açma robotudur. Genellikle bu aletle yapılan işlemler 30 dakika ve 1 saat arasında sürmektedir. 

Lavabo açıcılar ile gider borusu açılır mı?  Hayır, lavabo açıcılar sadece borularda biriken yağ ve kirler için geçici bir çözüm olabilir. Ancak tıkanıklığı oluşturan aslında kirler değil atıklardır. Bu konuda da kimyasalların pek bir etkisi görülmez. Mekanik uygulamalar tesisata daha çok zarar verebileceğinden tıkalı kanallara kuvvet uygulanması, cisim sokulması önerilmez. Bağcılar tıkanıklık açma hizmetleri en hızlı ve kolay şekilde yerine getirilir, tıkalı borularınız hızlı şekilde ve kırmadan tasfiye edilir. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *