CAVA TESİSATA HOŞ GELDİNİZ ...

 
7/24 Açığız
AdresAhmet Arif Cd. 67-61, 34517 Beylikdüzü Osb Esenyurt/İstanbul
Sosyal Meda Hesaplarımız
Tıkanıklık Açma
Bakırköy Tıkanıklık Açma

Bakırköy Tıkanıklık Açma Evlerde ve iş yerlerinde en sık karşılaşılan konut sorunu; giderlerin tıkanmasıdır. Bunun nedeni şehir şebekelerinde özellikle engebesi olmayan yerleşmelerde çekiş gücünün zayıf olması ve bunun sonucu evsel atıkların giderlerde birikmesidir. 

Giderler Neden Tıkanır?

Evlerde tıkanıklık, giderde ki suyun çekiş gücü, bütün bunlar çoğunlukla yapısal kaynaklıdır. Eski binalara oranla yenilerinde atık su sistemi daha sorunsuzdur. Nedeni ise dijital ortama aktarılan su tahliyesi planlarının bazı programlarla daha iyi anlaşılmasıdır. Özellikle büyük binalarda atık su kanalları oldukça karmaşıktır. Bu şekilde yapılaşmış binalarda çok sayıda dirsek ve boru iç içe geçtiğinden geçici tıkanıklıklar daha sık oluşabilir. 

Kanalizasyon tıkanmalarının kaynağı evsel atıklar ve dış etmenlerdir. Dış etmenler dış şebekeden bir şekilde kanalizasyona giren taş, çimento, demir ağaç kökleri vb. Engellerdir. Tahliyeyi engelleyen bazen küçük bir nesne iken diğer nesnelerin yığılması sonucu bu tıkanıklık ilerleyebilir. 

gider tıkanıklığı
Bakırköy Tıkanıklık Açma

Giderlerin Açılma Zamanının Geldiği Nasıl Anlaşılır?

Tadilat zamanı herkes için farklıdır. Bazen konut sakinleri tıkanıklık sorununu görmezden gelerek zamanla ilerlemesine sessiz kalabilir. Profesyonel sakinler ise durumu çabucak kabul eder ve tıkanıklık daha fazla problem haline gelmeden önce duruma müdahale eder. 

Genel olarak tıkanıklığın oluşturduğu sorun aşama aşama ilerler. Gittikçe lavabonun suyu çekişi yavaşlar ve sık sık tıkanıklık oluşur. Eğer tıkanıklık günlük yaşamı olumsuz etkileyecek kadar ileri seviyedeyse hızla giderilmesi tavsiye edilir. 

Saatlerce giderde bekleyen suyun dışında birde aniden meydana gelen tıkanmalar vardır. Bu durumda durumu düzeltmek için tıkanıklığı açmaya çalışmak ve tıkanmanın daha derinlere ilerlemesi kötü bir seçim olabilir. Bakırköy tıkanıklık açma işlemlerinde tasfiye işlemi hızlı ilerler ve asla ekstra dağınıklık oluşturmaz.

Bakırköy Tıkanıklık Açma
Bakırköy Tıkanıklık Açma

Tıkalı Kanalizasyon Giderleri Nasıl Açılır?

Gelen çağrılar doğrultusunda yola çıkan ekiplerimiz işini en hızlı ve etkili şekilde yapar. Öncelikle tıkanıklığın nedeni anlaşılabiliyorsa yerinde incelenir. Gerekli olan aletler ve uygulama yöntemine karar verilir. Bundan sonra ise tahmini 30-60 dakikada tasfiye işlemi sonuçlandırılır. Bütün süreç ekstra iş, maliyet ve stres gerektirmeyecek şekilde çözülmüş olunur. 

Tıkanıklığı Önleme İpuçları

Tıkanıklığın kaynağı aslında %50 yapısaldır. Bu çekiş gücü yüksek evlerde tıkanıklığın olma olasılığının düşük olduğu anlamına gelir. Eğer mekân zaten su tahliyesi konusunda zayıfsa burada bazı tedbirleri almak gereklidir. 

  1. Yemek artıklarını engellemek için mutfak lavabosuna süzgeç takmak.
  2. Banyoda sıvı sabun ve duşta duş jeli kullanmak.
  3. Banyoda lavaboya kıl ve saç gitmesini engellemek.
  4. Tuvalette tuvalet kağıtlarını gider yerine çöp kovasına atmak

Bunlar alınabilecek önlemlerdir. Bu şekilde tıkanma sorunu en aza indirilebilir.

Bakırköy Tıkanıklık Açma

Genellikle tıkanma problemleri örneğin gider borusuna bir çivinin sıkışması ve sonra gelen nesnelerin buna takılması gibi aşamalı şekilde ilerler. Aşağıdan yukarı doğru tıkanma gerçekleşir. Bu sebeple bulaşık makinası ve çamaşır makinası gibi tahliyesi olan aletler kullanılırken büyük nesnelerin ‘çorap gibi’ gidere kaçması önlenmelidir. Bakırköy tıkanıklık açma yardımı için bizimle hızla iletişime geçerek giderlerinizde tıkanıklıklara kalıcı çözüm için destek isteyebilirsiniz. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *