CAVA TESİSATA HOŞ GELDİNİZ ...

 
7/24 Açığız
AdresAhmet Arif Cd. 67-61, 34517 Beylikdüzü Osb Esenyurt/İstanbul
Sosyal Meda Hesaplarımız

Çerkezköy Cumhuriyet Mahallesi Petek Temizleme

Çerkezköy Cumhuriyet Mahallesi Petek Temizleme

Çerkezköy Cumhuriyet Mahallesi Petek Temizleme, neden petekleri kombi ısıtıcılar ve petek ısıtıcılar ile temizliyoruz? Diğer bir deyişle “verimlilik” için petek temizliği kullanılmaktadır.

Çerkezköy Cumhuriyet Mahallesi Petek Temizleme
Çerkezköy Cumhuriyet Mahallesi Petek Temizleme

Doğalgazlı kombi ısıtıcılarından (petek) oluşan ısıtma sistemi şebekeden alınan suyu ısıtır ve ısıya dönüştürür. Ancak su azaldığında yeni su çekerek ısınma işlemine devam eder.

Özellikle su kirliliği yüksek veya sudaki kireç içeriği yüksek olan şehirlerde oldukça fazla tortu peteklerde kalıntı bırakır. Bu durum oluşursa petek temizlenmeli ve bu şekilde kullanılmaya devam edilmelidir.

Petekler neden temizlenir?

Isıtma işlemini gerçekleştirmek için petek, konut içinden akan sıcak suyu odaya kolayca yönlendirmelidir.

Petek Temizleme
Cumhuriyet Mahallesi Petek Temizleme

Ancak meskenlerin dikey-paralel inşası ve zeminde çamur birikmesi zamanla petekten daha az su geçmesine neden oluyor.

Çerkezköy Cumhuriyet Mahallesi Petek Temizleme şu şekilde belirtiyor peteklerdeki tortular tarafından tıkanan kanallar, sonunda termal bariyerler oluşturur. Tıkanmış bir petek, kombinin yüksek çalıştığı ve daha az ısı ürettiği anlamına gelir.

Bu şekilde çalışmaya devam eden bir kombi, kaçınılmaz olarak bakım ve onarım maliyetlerine neden olur.

Bu sebepler ve diğer faydalar için Çerkezköy Cumhuriyet Mahallesi Petek Temizleme olarak peteğinizi 1 veya 2 yılda bir temizlemenizi öneririz.
Peteklerimi temizleme zamanının geldiğini nasıl anlarım Peteklerinizi ne sıklıkta temizlemeniz gerektiği bölgeden bölgeye değişir. Petekler ve kombiler ile ilgili bazı belirtiler temizlik zamanının geldiğini gösterebilir.

Çerkezköy Cumhuriyet Mahallesi Petek Temizleme
Çerkezköy Cumhuriyet Mahallesi Petek Temizleme

Evinizin ısıtma ihtiyaçlarını bilmek, merkezin temiz olup olmadığını anlamanıza yardımcı olabilir. Evinizde izolasyon olup olmadığını, çevredeki yaşam ortamının durumunu, kombi ve boru tesisatının temiz durumdaki performansını kavramak için kullanışlıdır.

Daha eski bir eve taşınıyorsanız, önceki ev sakinlerin evi nasıl kullandığını bilemeyeceğiniz için ısınma sorunlarını önlemek için önce petekleri temizlemeniz iyi bir fikirdir.

Çerkezköy Cumhuriyet Mahallesi Petek Temizleme, Petek Temizleme, Petek Temizliği, Petek Yıkama

Cava Tesisat

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *