CAVA TESİSATA HOŞ GELDİNİZ ...

 
7/24 Açığız
AdresAhmet Arif Cd. 67-61, 34517 Beylikdüzü Osb Esenyurt/İstanbul
Sosyal Meda Hesaplarımız

Çerkezköy Karaağaç Mahallesi Petek Temizleme

Çerkezköy Karaağaç Mahallesi Petek Temizleme

Petek temizliği neden yapılır?

Çerkezköy Karaağaç Mahallesi Petek Temizleme, kombi ve petek ısıtıcılar, evlerde en popüler ısıtma sistemleridir. Kullanım kolaylığı, çevreyi koruma, doğayı koruma ve konfor açısından tercih edilen doğalgaz kombili ısıtma sistemleri iki şekilde çalışmaktadır.

Çerkezköy Karaağaç Mahallesi Petek Temizleme
Çerkezköy Karaağaç Mahallesi Petek Temizleme

Yoğuşmalı kazanlar ve standart kazanlar iki farklı çalışma sistemidir. Yoğuşmalı kombi ünitesi, sistemde dolaşan kızgın buhar ile ısıtma sağlarken, standart kombi ünitesi sıcak su ile ısıtma görevini üstlenir.

Genellikle sıcak su ile ısıtılır. Yerden ısıtma, musluk suyuna bağlı kapalı bir sistem veya açık bir sistem kullanır.

Kazan yoğuşmuyorsa veya yerden ısıtma yoksa, bu standart ısıtma olarak kabul edilir. Çerkezköy Karaağaç Mahallesi Petek Temizleme ve Dünya Enerji Komisyonu’na göre kışın en iyi ısıtma çözümü, sıcak su ile jeotermal ısıtmadır.

Petek Temizleme
Çerkezköy Karaağaç Mahallesi Petek Temizleme

Bu ekonomik ve temiz sistemin kullanımı da ücretsizdir. Sadece musluk suyundaki mineraller, kireç ve çamur ısıtma yolunu tıkayarak bakım ve masraf gerektirebilir.

Normal şartlar altında peteklerinizi her kış, gerekmedikçe normalde iki yılda bir temizlemenizi öneririz. Bir defalık çaba ile iki kış boyunca rahatlıkla ısınabilir ve enerji maliyetlerinizi düşürebilirsiniz.

Petekler Temizlemenin Önemi Nedir? 

Petek içerisinde biriken çamur ve tortular su kanalını tıkayarak sıcak suyun geçişini engeller. Bu durumda ev ısınmayacak ve kombinin motoru hemen duracaktır.

Evinizi sıcak tutmak, motor ömrünü uzatmak, faturanızdan tasarruf etmek ve petekleri uzun vadede güzel görünmesini sağlamak için peteklerinizi her yıl temizlemenizi öneririz.

petek temizleme
Petek Temizleme

Resmi kaynaklara göre radyatörde temiz kanal bulunan bir kombinin kullanımı %30 daha ekonomiktir. Bu tasarruflar %50’ye kadar çıkabilmektedir. Özellikle yalıtımlı binalarda ısıtma maliyetleri önemli ölçüde azalır.

Çerkezköy Karaağaç Mahallesi Petek Temizleme, şu şeklide değerlendiriyor Kâr oranı kombiyi kullanıldıkça artar. Örneğin, küçük çocukların ve evcil hayvanların bulunduğu evlerin ısıtma maliyetleri hızla düşüyor. %30 daha az fatura demek 600 TL’de 180 TL, 900 TL’de 270 TL kar demektir, yani faturanızın neredeyse 1/3’ünden tasarruf edersiniz.

Petek üzerinde biriken kir, sıcak suyun geçişini engelleyebilir ve petek yüzey alanının %25 ila %70’ini kullanılmaz hale getirebilir. Petekte lokal soğukluk varsa kombi sıcaklığını yükseltmek sadece boşa enerji harcamaktır.

Çerkezköy Karaağaç Mahallesi Petek Temizleme
Petek Temizleme

Bu durumlarda kombinin derecesini arttırmak petek temizlenmedikçe ısıtmaya yetmez.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *