CAVA TESİSATA HOŞ GELDİNİZ ...

 
7/24 Açığız
AdresAhmet Arif Cd. 67-61, 34517 Beylikdüzü Osb Esenyurt/İstanbul
Sosyal Meda Hesaplarımız

Çerkezköy Saray Mahallesi Petek Temizleme

Çerkezköy Saray Mahallesi Petek Temizleme

Çerkezköy Saray Mahallesi Petek Temizleme petek temizliği doğalgaz ve kombi ile ısıtılan evlerde 12-24 ay aralıklarla düzenli olarak yapılması gereken bir işlemdir.

Çerkezköy Saray Mahallesi Petek Temizleme
Çerkezköy Saray Mahallesi Petek Temizleme

Petek temizliği kombinin performansını etkiler ve peteklerin daha iyi ısıtılması için kullanılır.

Peteğin içini göremezsiniz ama paralel evler zamanla toprak ve kum biriktirir. Bu birikintiler sıcak suyun geçişini engeller ve peteklerin ısınmasını engeller.

Peteklerde neden birikintiler oluşur?

Minerallerin oluşturduğu tortular, doğal su kaynaklarından gelen kireçtaşı birikir.

Petek Temizleme
Saray Mahallesi Petek Temizleme

Petek temizliği ne kadara mal olur?

Her kış mevsiminde en sık görülen dört arıza türünden biri peteklerde biriken kirden kaynaklanan tıkanma sorunlarıdır. Bu sorun büyüdükçe kombi yavaşlar ve motorlar, pompalar vb. arızalanabilir.

Petek Temizlenmezse Maliyeti Ne Kadardır?

Çerkezköy Saray Mahallesi Petek Temizleme kombi kullanıcı kaynaklı arızalar için garanti kapsamı dışındadır ve temizliğin düzenli yapılmaması kullanıcı kusurlarından biridir.

Bu, bir arıza durumunda içerisinde tortu birikmesinin garantinizi geçersiz kılabileceği anlamına gelir. Bu başlı başına bir mali yüktür.

Çerkezköy Saray Mahallesi Petek Temizleme
Petek Temizleme

Kışın petek bakımı, enerji kazanımını %30 artırır. Bu enerji artışı %30’luk bir bütçe artışı anlamına gelmektedir. Yani 450 TL alacak için 150 TL kar elde etmiş oluyorsunuz.

Özetle petek temizliği 450-150=300 TL’ye varan tasarruf sağlayabilir. Petek temizliğinin faydaları düşünüldüğünde maliyetinin düşük olması şaşırtıcı değildir.

Petek ne zaman temizlenmeli?

Peteklerinizi temizlemenin en iyi zamanı kış aylarıdır. Bu şekilde, bunun performansı nasıl etkilediğini kolayca görebilirsiniz.

Çerkezköy Saray Mahallesi Petek Temizleme peteğinizin temizlenmesi gerekip gerekmediğini anlamak için önce kombinizin ve peteğinizin optimum performans durumunu bilmeniz gerekir.

Evin yalıtımı, diğer evlerle ısı alışverişi gibi dış etkenlerden dolayı ne kadar ısıtma yapıldığını kavramak zordur. Evinizin gerçekte ne kadar sıcak olduğunu anlamak için Kombi ve Petek’in ilk çıkışını bilmeniz gerekir.

petek temizleme
Çerkezköy Saray Mahallesi Petek Temizleme

Yeni evinizde değilseniz, peteğin ne kadar sıcak veya sıcak olduğunu anlamanın tek yolu budur. Öncelikle peteğiniz temiz olsa bile temizlemeniz gerekir.

Peteğiniz temizken evinizin ısıtma kapasitesini bilerek, peteğinizin ne zaman kirli olduğunu ve yeterince ısınmadığını kolayca anlayabilirsiniz. Peteği temizleme zamanının geldiğini anlamanın başka bir yolu da kombi açıkken petek ve evin ısınmamasıdır.

Bu durumda kombinin performansının düşük olduğunu düşünmek yerine petekte tortu birikmiş olma ihtimali daha yüksektir. Radyatörünüz kirli mi yoksa hava mı dolu Radyatörün ısıyı eşit şekilde dağıtmasını engelleyen iki sorun var. Çamur veya hava.

Çamur radyatörün alt kısmında toplanır ve zamanla yukarı doğru toplanmaya devam eder. Soğutucudaki hava üstte sıkıştırılır. Radyatördeki çamuru temizlemek için yıkamak, havasını çıkarmak için içindeki suyu çıkarmak yeterlidir.

Çerkezköy Saray Mahallesi Petek Temizleme
Çerkezköy Saray Mahallesi Petek Temizleme

Çerkezköy Saray Mahallesi Petek Temizleme olarak radyatör birikintileri sorunu sık sık tekrarladığı için peteklerinizin aylarca sorunsuz çalışmasını sağlamak için kullandığınız kimyasallar ile bu süreci uzatıyoruz.

Peteğinizin kirli olduğunu anlamak sandığınız kadar zor olmayabilir. Peteğin ısınmamasına ek olarak, yıkama zamanının geldiğini gösteren başka belirtiler de olabilir. Bu belirtilerden herhangi birine sahipseniz, peteğin yıkamanın zamanı geldi demektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *