CAVA TESİSATA HOŞ GELDİNİZ ...

 
7/24 Açığız
AdresAhmet Arif Cd. 67-61, 34517 Beylikdüzü Osb Esenyurt/İstanbul
Sosyal Meda Hesaplarımız

Esenyurt Su Kaçağı Tespiti

Esenyurt Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Nedir?

Esenyurt Su Kaçağı Tespiti Su tesisatı borularında eğer çatlak oluşursa, alt katınızdaki dairenin tavanında rutubet ve leke oluşumu muhtemeldir. Özellikle gider borunuzda oluşan sorunlar için kesinlikle profesyonel firmalardan destek almanız en doğrusu olacaktır. Esenyurt su kaçağı tespiti firmamız bu konuda oldukça hassastır. Bizimle iletişim kurup bu gibi sorunlarınızdan anında kurtulabilirsiniz. Su kaçağının gider borularında yerini tespit etmek için kullanılan kameralar ise, çatlamış ve delinen boruların yerini tam olarak belirleyip kolayca bu sorunu çözmemizi sağlamaktadır.

Esenyurt Su Kaçağı Tespiti

Tespit Nasıl Gerçekleşir?

Esenyurt su kaçağı tespiti personellerimiz, önce hizmet sağlanan kişinin evine veya işyerine keşif yapma amacı ile giderler. Su kaçağı tespiti yapılırken, kullanıcımızın şikayetleri dinlenir ve buna göre ilk aşamada göz ile tespit yapılabilir mi ona bakarlar. Daha sonra gözle görünmeyen sorunlar var ise eğer, bunlar için yapılması gereken su kaçağı tespitini plana sokarlar.

Esenyurt personellerimiz temiz su tesisatında, tesisatın sızdırıyor veya sızdırmıyor oluşunun kontrolünü basınç testiyle yapmaktadırlar. Basınç testini yapmadan önce ise hat üzerinde olan tüm vanaların kapatıldığından emin olurlar. Bu test pompaları belirli bir yerden temiz su tesisatına bağlanırlar ve sonrasında ise su tesisatına belirli bir düzeydi basınç verirler. Temiz su tesisatına basınç uygulandığı zaman, su tesisatında sızdırma varsa basınç düşmektedir. Uygulanan bu testte eğer basınçta değişiklik gözlenmiyorsa sızdırma yok oluşunun çıkarımını yaparlar.

Su kaçağı tespitinde bina veya evde sıcak su tesisatı mevcut ise aynı işlem sıcak su tesisatına da uygulanmalıdır. Sıcak su kaçağı tespiti olursa da acil olarak onarım sağlanmalıdır.

Tespit Sonrası Onarım

Tespit ve onarım planlaması yapmak için, tesisatçılarımızın öncelikle bir su kaçağı bulmaları beklenir. Bazen dış bölgeden gelen akıntıların veya artezyen sularının kaçaklarla karıştırıldığı görülür. Bu durumla karşılaşan tesisatçılarımız, suya maruz kalan bölgelerin izolasyon işlemlerini yaparlar.

Esenyurt Su Kaçağı Tespiti

Doğru bir izolasyon ile sorunların önüne geçilebilmektedir. Ancak kaçak tespit edildiğinde bir onarım planı oluşturmak gereklidir. Kaçağın bulunduğu yerin zorluk derecesine göre de plan oluşturmaları gerekir. Bu konuda Esenyurt su kaçağı tespiti uzman ekibimiz gerekli olan tüm işlemleri adımları ile gerekli gördüğünde farklı onarım önerilerini de beraberinde ekler ve müşterilerimize sunarlar. Hem en doğru ve temiz yöntemi bulmak hem de ekonomik olarak gerekli adımları sizler için atarlar.

Esenyurt su kaçağı tespiti

Güvenilirlik ilkesine bağlı olarak profesyonelce ilerlemek, tesisat firmamızın en önemli ilkelerinden biri olmaktadır. Banyo ve mutfak gibi evin en çok kullanılan bölgelerinde, suyun en çok lazım görüldüğü ve bazen komşu alanları da etkileyen su kaçakları fazlasıyla önemli sorunları beraberinde getirirler. Bizim sunduğumuz her türlü sorunu ve zararı ortadan kaldırmaktır. Hedeflediğimiz şey hiçbir sorun yaratmaksızın su kaçağı tespit etmek ve tabii ki bunun onarımını sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmektir.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *