CAVA TESİSATA HOŞ GELDİNİZ ...

 
7/24 Açığız
AdresAhmet Arif Cd. 67-61, 34517 Beylikdüzü Osb Esenyurt/İstanbul
Sosyal Meda Hesaplarımız

Esenyurt su tesisatıçısı

Esenyurt su tesisatıçısı

Su Tesisatı Nedir?

Esenyurt su tesisatıçısı Su tesisatları içinde oturduğumuz yapılarda var olan üç tesisat sisteminden biri olmakta. Tuvalet, banyo ve mutfak başta olarak, su kullanımınızın yaygın olduğu tüm bölgelerin arka planında önemi büyük olan bu su tesisatı bulunur.

Evlerde, işyerlerinde ve inşaatlarda suyla ilgili olan bütün ihtiyaçlar, su tesisatı sayesinde yerine getirilebilmektedir. Örnek olarak, bulaşık yıkadığınızda kullandığınız musluk suyu, su tesisatı tarafından sağlanmaktadır, bulaşığın yıkanma işlemi boyunca kullandığınız su ise, atık su tesisatı tarafından dışarıya iletilmektedir. Şöyle basit bir örnek de verebiliriz; su tesisatı içinde bulunulan yapılar için fazlasıyla önemli kılınır ve su tesisatında meydana gelecek olan veya gelmiş olan bir arıza asla ihmal edilmemeli. Bu arızalar içinse Esenyurt su tesisatıçısı firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Su Tesisatındaki Arızalar

Esenyurt su tesisatıçısı bazı arızalar meydana gelebilir. Bu arızaların çözümü mümkün olabilmektedir. Bu olası arızaların bazılarından size biraz bahsedelim.

Kireçlenmek: Bilindiği üzere yeteri kadar iyi arıtılmamış bir su bol miktarda kireç içerir. Bu kireç miktarı ne kadar çoksa, su borularına vermiş olduğu zarar da aynı oranda artmaktadır. Zaman içerisinde kireç ile kaplanan borular sadece su tesisatına zarar vermek ile kalmaz, basınçlı suya ihtiyaç duyan beyaz eşyalarınızda da ciddi arızalar oluşturur. Bu gibi durumlarda onarım ve bakım için Esenyurt su tesisatı firmamız ile iletişime geçip su tesisatınız için en iyi onarımı ve de bakımı sağlayabilirsiniz.

Esenyurt su tesisatıçısı

Oksitlenmek: Oksitlenmeyi neredeyse herkes duymuştur. Oksitlenme sorunu su tesisatında yer almaktadır. Özellikle eskimiş olan yapılarda oluşum gösteren bu oksitlenme, boru paslanmasına ve de çürümesine sebep olmaktadır. Çürüyen borular dayanaklılığını tamamen kaybedebilirler ve bu da sızıntı ve çatlaklara sebep olabilir.

Üretim hatası: Yeni bir eve taşındığınızda su tesisatınızda problem yaşamanızın sebebi tesisat sisteminizde kullanılmış olan hatalı parçalar olabilmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile üretim aşamaları sorunsuz ilerlemekte olsa da bazı durumlarda parçalar hatalı olarak üretilerek piyasaya sürülüyorlar. Bu hatalar tesisat sisteminize zarar veren etkenlerden biri olabilir.

Boruda deformasyon: Genel olarak su tesisatında kullanılan boruların da yaşam süresi var diyebiliriz. Borular zaman geçtikçe çürüyebilirler ve tesisat sistemini kaldıramayıp zarar görmüş hale gelirler. Bu zararlar sonucunda su tesisatlarında sızıntı ve de çatlak oluşumu olasıdır.

Malzemede hata: Su tesisatı sisteminde fazla malzeme kullanılmaktadır ve bu malzemelerin hepsi değişik özelliklere sahiptir. Demir içerikli bir boru darbelere daha dayanıklıdır fakat plastik olan borular fazla dayanıklılığa sahip değillerdir. Buna benzer durumlarda, su tesisatında bazı arızalar boy gösterebilir. Bunların yaşanmaması adına ve de kaliteli malzeme kullanılmasını isteyenlerdenseniz, Esenyurt su tesisatı firmamız size en iyi şekilde yardımcı olacaktır.

Ekte deformasyon: Boruların birleştirilmesinde birtakım yardımcı malzeme kullanımı sürdürülür, bu malzemelerin zamanla yaşayabileceği arızalar, su tesisatınızda sorunlara neden olabilir. Bu sorunlar Esenyurt su tesisatıçısı firmamızın uzman personelleriyle kolayca çözülebilmektedir.

Esenyurt Su Tesisatçısı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *