CAVA TESİSATA HOŞ GELDİNİZ ...

 
7/24 Açığız
AdresAhmet Arif Cd. 67-61, 34517 Beylikdüzü Osb Esenyurt/İstanbul
Sosyal Meda Hesaplarımız
Güneşli Tıkanıklık Açma
Güneşli Tıkanıklık Açma

Güneşli Tıkanıklık Açma Evlerle ilgili en can sıkıcı sorunlardan birisi de giderlerin ve kanalizasyonların tıkanmasıdır. Bu sorun kendiliğinden veya kullanıma bağlı olarak oluşabilir. Örneğin apartmanlarda aynı kanalizasyon alt yapısını kullanan çok sayıda daire olduğundan birinden kaynaklı tıkanıklık bütün binayı etkileyebilir. Yağmur suları ile taşınan çamur kötü kanalizasyon alt yapısına sahip binaları etkileyebilir. Ev giderleri söz konusu olduğunda tıkanmanın yüzlerce sebebi olduğu ortaya çıkar. Örneğin çamaşır makinalarında çoraplar kolaylıkla kanalizasyona karışır, saçlar, tuvalet kağıtları vb. Ev atıkları boruları kolaylıkla tıkayabilir. 

Tıkalı giderler geçici bir durum veya kronikleşmiş olabilir. Geçici tıkanıklıklar genellikle küçük uğraşlar sonucunda açılabilir. Örneğin mutfak giderinde çay birikmesi sonucu oluşan tıkanıklık bir pompa yardımıyla açılabilir. Kronikleşmiş tıkanıklıklarda sorun bağlantı noktalarında ve derinlerde olduğundan sadece uzman desteği ile çözülebilir. Güneşli tıkanıklık açma servisimizle tıkanıklık sorunlarına etkili ve hızlı çözümler getiriyoruz.

Tıkanıklık Açma
Güneşli Tıkanıklık Açma

Giderler Neden Tıkanır?

Konut giderleri iç ve dış etkenlerle tıkanabilir. İç etkenler ev atıkları, saç ve tüyler, kâğıt havlu vb. atıklardan kaynaklı tıkanmalardır. Dış etkenler inşaat, kanalizasyon bakımı, ağaç kökleri vb. etkenli olabilir. Özellikle eğimin az olduğu ve bodrum kat ve giriş katlarda bu sorun daha fazla görülebilir. Boruların çok uzun olması veya dirsek sayısının fazla olması tıkanıklığa zemin hazırlayabilir. 

Gider boruları bazen sıklıkla, bazen de aniden tıkanabilir. İnşaat sırasında kullanılan harçlar, yanlışlıkla kanalizasyona dökülen kedi kumları, bebek bezlerinin kanalizasyona atılması suda çözülmeyen ıslak mendil ve poşetler kazayla da olsa gider borularında su geçişini engeller. 

Güneşli Tıkanıklık Açma
Güneşli Tıkanıklık Açma

Giderlerin Açılma Zamanının Geldiği Nasıl Anlaşılır?

Ev tesisatınızda giderlerinizin performansı hemen her şeyle ilgilidir. Bu sebeple belki su gideriniz yavaştır veya tıkanıklığın sebebi alt kat komşularınızdır. Bunu anlamak için öncelikle tıkanıklığın olup olmadığını, varsa sebebini anlamak gerekir. 

Evin genelinde tıkanıklık varsa kaynağın evin atık su borularında olduğu veya başka dış kaynaklı olabileceği düşünülebilir. Evin içinde kısmi tıkanmalar varsa mutfaksa mutfak, banyo ise banyoda tıkanma olduğu kabul edilir. Eğer gider borularından geriye kötü hava ve pis su geri geliyorsa %100 tıkanıklık olduğunun habercisidir. Yalnızca bu durum bahçe katlarında çok daha problemli olarak kanalizasyon sularının diğer giderlerden çıkması gibi olumsuz durumlara sebebiyet verebilir. Bu durumda dışarı atık su kuyusu veya atık su pompası yapılması tavsiye edilir. 

gider tıkanıklığı
Güneşli Tıkanıklık Açma

Tıkalı Kanalizasyon Giderleri Nasıl Açılır? 

Gider borularında ki tıkanıklığa çözüm oluyorsa ilk tercih tıkanıklık açma robotu kullanmaktır. Eğer durum daha karmaşık ve zorluysa gider borularının kırılması bir ihtimal söz konusu olabilir. Ancak bu durum sadece boruların çatladığı zarar gördüğü durumlarda ele alınır. Genellikle işlemler 30 dakika ile –1 saat arasında değişmektedir. 

Lavabo açıcılar ile gider borusu açılır mı? 

Müşterilerimizden gelen sorulardan birisi lavabo içerisinde çözdürülen kimyasal lavabo açıcıların etkili olup olmadığıdır. Lavabo açıcılar bir ihtimal yağları, kirleri temizlemede etkili olabilir ancak sorun kronikse kısa sürede etkisi geri gelecektir. Bu sebeple tıkanıklık tesisata daha çok zarar vermeden önce tasfiye edilmesi önerilir. 

Silivri Tıkanıklık Açma
Güneşli Tıkanıklık Açma

Tıkanıklığı Önleme İpuçları

Tıkanıklık başlamadan önce giderlerde ki su çekişinin farkında olmak önemlidir. Çoğu zaman zaten yavaş çeken giderlere karışan ekstra atık giderleri çabucak tıkar. Aşağıdan başlayan tıkanma yavaşça yukarı çıkar ve bu sürede biriken atık miktarı nedeniyle açma maliyeti de yükselir. Güneşli Tıkanıklık Açma yardımı için bizimle hızla iletişime geçerek giderlerinizde tıkanıklıklara kalıcı çözüm üretebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *