CAVA TESİSATA HOŞ GELDİNİZ ...

 
7/24 Açığız
AdresAhmet Arif Cd. 67-61, 34517 Beylikdüzü Osb Esenyurt/İstanbul
Sosyal Meda Hesaplarımız

Hadımköy Petek Temizleme

Hadımköy Petek Temizliği

petek temizleme
Petek Temizleme

Hadımköy Petek Temizleme Kombi kazan gibi ısıtma sistemlerine bağlı bulunan kalorifer peteklerinin içlerinde bulunan kir pas ve tortu oluşumunu arındırma işlemine petek temizleme denilir.

 Petek temizleme nasıl yapılır?

Özel makina ve basınçlı tesisat yıkama robotları ile yapılan detaylı bir işlemdir. Kalorifer peteklerinin içerisinde zamanla tortu bileşenleri yer kaplayarak radyatörlerin içerisinde bulunan kanalların tıkanmasına neden olur. Bu durum ise peteklerin yeterli ısınmasına engel olur. Yüksek kalitede ısı alabilmenin yolu petek temizliğinden geçer.

Yüksek derecede ısı almak için petek bakımının yanı sora kombi bakımı da önemlidir Uzmanlar kış aylarında daha fazla ısınmak ve yakıt tasarrufu sağlamak için hem kombi hem petek temizliğinin yapılması gerektiği tezini ortaya koymuştur.

Petek temizleme kimyasal ilacı kullanılarak yapılan işlemlerde %30 yakıt tasarrufu sağlanır. Petek temizleme işlemi ile yakıt tasarrufunda gözle görülür düşüş yaşayacaksınız. Sizlere gelecek petek temizleme servisi ekiplerimiz dilerseniz radyatör temizleme de yapmaktadır. Petek sisteminiz yerden ısıtma veya üstten yapılanmış bir tesisat olması bizler için fark etmez.

Petek temizliği fiyatı dahilinde Evin içindeki ve mekanınız içindeki tüm peteklere giden tesisat borularının tümünü temizlemekteyiz. Dilerseniz özel olarak Sıcak su ile temizlik yapılarak daha fazla etki alabilmeniz de mümkündür.

Hadımköy Petek temizliği yapıldıktan sonra tesisat borularında kesinlikle hiçbir kir ve çamur kalmaz. Radyatörlerden net bir ısı almak için radyatörler ile birlikte tüm borular net bir şekilde temizlenmelidir.

Kombi bakımı önemli bir konu. Her sene kış ayından önce tesisat petek ve aynı zamanda kombi bakım temizliğini mutlaka yaptırmanızı öneririz. Kombinizi en düşük ayarda kullanarak yaz aylarında kullanılmayan petekleri açmasanız dahi zamanla petek tıkanır. Tıkanmalar yeterli ısı alınmasını engeller. Doğru ve zamanında yaptıracağınız petek temizlik işlemi ile %30 civarında tasarruf elde etmeniz mümkündür.

Radyatörleri sökmeden kalorifer petek temizleme hizmetini özel robot ve kimyasal ile temizleterek %30 ısı tasarrufu elde etmek için bizlerden destek alabilirsiniz. Petek temizliğini kendimiz nasıl yaparız? Sorusunun Cevabı için sizlere etkili 2 teknik vermek istiyorum. Peteklerin hepsini tek tek yerinden sökerek petek içlerine tazyikli su vererek temizlenmesi. Diğer bir işlem ise peteklerin al kısmında bulunan parçayı yerinden çıkararak kombinin su basıncını arttırarak suyun peteğin üst vanasından girip sökülen alt parça yerinden pis suyu tahliye etmektir.

Bu işlem esnasında peteğin alt kısmına bir kova koyarak ortamın kirletilmesi önlenilebilir. Petek temizleme fiyatları, temizleme işleminin süresi ve kullanılacak materyallere göre belirlendiğinden ortamdaki petek sayısına bağlı olarak değişiklik gösterir. Ortalama büyüklüğe sahip olan bir evde yaklaşık 5-6 petek bulunur. Bunun yanı sıra, peteklerin çok kirli olması da bazı durumlarda fiyatın artmasına neden olabilir. Çünkü temizlik işlemi sırasında kullanılan kimyasal temizleyici bu oranda belirlenir.

petek temizleme
Hadımköy Petek Temizleme

Ortalama büyüklükteki bir ev için petek temizliği fiyatını bizi arayarak öğrenebilirsiniz. Petek temizleme uygulaması sırasında hem peteklerin temizliği hem de kombi filtresinin temizliği yapılır. Ayrıca peteklerin havası da alınır. Bu işlemlerin ardından büyük ölçüde değişecektir.

Petek temizlemenin farklı metodları vardır. Eski zamanlarda uygulanan yöntemler ile bütün radyatörler sökülerek içlerine tutulan hava ve tayzikli verilen su petek temizleme olarak hiç bir fayda sağlamamaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile gelişen ve değişen dünyada Kimyasallı Petek Temizliği işlemlerini yaptırmanızı öneriyoruz. Uzmanlar tarafından en çok tercih edilen bu yöntem ile makinalı ve kimyasallı olarak uygulanabilen en verimli en etkili yöntem bu şekilde uygulanmaktadır.

Isınma problemleri kış aylarında en son peteklerde yanmama problemleri ile oluşmakta ve bütün yapıtlarda git gide artmaktadır. Bu durumda peteklerin havalarını alarak iyi bir başlangıç yapabiliriz. Fakat verimli ısınabilme yöntemleri için peteklerdeki reglaj denilen ayarlarını yapmanızda önemli bir faktördür. Hadımköy Petek Temizleme

Kombinin bakımı ise filtre temizliğini yaparak sağlanabilir. Ancak kombi bakımını tam anlamı ile yapabilmek için kombinin yanma hazinesini hava ve nemli bir bez ile silerek gerçekleştirmek önemlidir. Kombi bakımını her yıl mutlaka yaptırmalı ve bu sayede petek temizliği ile birlikte ısınmaya daha verimli daha etkili bir strateji oluşturmuş olabiliriz.

Hadımköy Petek Temizleme

Radyatörlerin iç kısmında oluşan tıkanıklığı gidermek için ilaçlı ve makine sistemi sayesinde oluşan balçık ve çamurlaşmış suyun tazelenerek pis suyun tesisat üzerinden dışarıya tahliye edilmesi sağlanır. Üstelik bu işlem sayesinde ortam kirlenmesi önlenerek işlem son derece hijyene uygun olarak yapılır. Radyatör temizleme işlemlerini periyodik olarak iki senede bir kez yaptırarak hem daha az yakıt sarf edilmiş, Hemde peteklerin daha uzun yıllar verimli çalışması sağlanacaktır. Hadımköy petek temizleme hizmetlerimiz kış aylarında istenilen derecede ısınmayan kalorifer ve kombi cihazlarının bakımlarını yapmak süreti ile en yüksek ısıyı almanızı sağlamaktır.

Yüksek derecede kombi derecesini yükselterek peteklerden istenilen ısıyı almak mümkün olmadığından petek temizliği hizmetinden yararlanarak sorunun çözümü için adım atmak en doğru karar olacaktır.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *