CAVA TESİSATA HOŞ GELDİNİZ ...

 
7/24 Açığız
AdresAhmet Arif Cd. 67-61, 34517 Beylikdüzü Osb Esenyurt/İstanbul
Sosyal Meda Hesaplarımız

Hadımköy Su Kaçağı Tespiti

Hadımköy Su Kaçağı Tespiti

Evde Su Kaçağı Tespiti Yapılabilir mi?

Hadımköy Su Kaçağı Tespiti tamiri, onarımı veya bakımı yapmadan önce kendiniz evde kaçağı tespit edebilir misiniz diye merak ediyorsanız, sizin için birkaç tüyo; suyunuzu kullanan tüm cihazlarınızı, vanalarınızı ve musluklarınızı kapatınız. Su sayacındaki tüketim miktarı numaranızı kaydedin ve üç ile beş saat arası bekleyin. Bu süre içerisinde asla suyunuzu kullanmamaya dikkat edin. Bu süre tamamlandığında su sayacınızdaki tüketim miktarı numaranızı kontrol edin, bu sayı artmışsa maalesef ki su kaçağına sahipsiniz demektir.

Hadımköy Su Kaçağı Tespiti

Bir su kaçağı ve sızıntının farkındaysanız bile kesin olarak yerini bilemeyebilirsiniz. Su kaçağını ve sızıntıyı bulmak istiyorsanız tuvalet musluğunuz, sifonun dibi ve yine sifonun tuvalete akan kısımları, mutfak ve banyo lavabolarının altı, duşunuz ve de küvetinizin iç kısmı ve de kenar kısımları kontrol etmeniz gereken yerler olmaktadır. Bunların yanı sıra şofben etrafında ve çamaşır makinesinin hortumlarında da sızıntı ve su kaçaklarını kontrol etmeniz doğru olacaktır.

Hadımköy su kaçağı tespiti Evde ve işyerlerinde su kaçağı tespiti yapabilmek için farklı farklı yöntemler kullanılabilir. Günümüzde hala gelişmekte olan teknoloji, su kaçağı tespitinin hızlı bir şekilde yapılmasına ve onarılmasına imkân tanır. Bazı su kaçakları çıplak gözle de fark edilebilmektedirler. Fakat su kaçaklarının çoğu yalnızca göz ile tespit edilemiyor. Bunun için su kaçağı tespitlerinde belirli teknolojik aletler kullanıyoruz.

Hadımköy Su Kaçağı Tespiti

Küçük sızıntı veya bağlantı noktasında ve vanada gözünüzle fark edemeyeceğiniz birtakım sorunlar oluşabilmektedir. Evde ve işyerlerinde belirli su tesisatları bulunur. Örneğin, temiz su tesisatı ve atık su tesisatı olabilir. Bu tesisatlar bazı problemler yaşayabilirler. Bu problemler erken su kaçağı tespiti ile siz maddi yönden zarar görmeden onarılması gerekir. Hadımköy su kaçağı tespiti firmamızda bulabileceğiniz ustalar, size teknolojik şekilde su kaçağı bulma yöntemlerini kullanarak yardım edeceklerdir.

Hadımköy Su Kaçağı Tespiti

Bunları yapıyor ve yine de bir şey bulamıyor ancak hala şüphelenmekte iseniz, Hadımköy su tesisatı firmamızın profesyonel tesisatçılarına kolayca ulaşabilir ve destek alabilirsiniz.

Firmamızda Tespit Süreci

Hadımköy su kaçağı tespiti personellerimiz, önce hizmet sağlanan kişinin evine veya işyerine keşif yapma amacı ile giderler. Su kaçağı tespiti yapılırken, kullanıcının şikayetleri dinlenir ve buna göre ilk olarak çıplak gözle tespit yapılabilir mi ona bakılır. Daha sonra gözle göremediği problemler için yapılması gereken su kaçağı tespiti yöntemlerini planlarlar.

Hadımköy su kaçağı tespiti

Hadımköy firmamızdaki uzman personellerimiz temiz su tesisatında sızdırmazlığın kontrolünü basınç testiyle yapar. Basınç testini yapmadan önce ise hat üzerinde olan tüm vanaların kapatıldığından emin olurlar. Test pompaları belirli bir yerden temiz su tesisatına bağlanır ve sonrasında ise su tesisatına belirli düzeyde basınç verirler. Temiz su tesisatına basınç uygulandığı zaman, su tesisatında sızdırma varsa basınç düşer. Uygulanan bu basınçta değişiklik gözlenmiyorsa sızdırma yok anlamına gelir.

Hadımköy Su Kaçağı Tespiti

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *