CAVA TESİSATA HOŞ GELDİNİZ ...

 
7/24 Açığız
AdresAhmet Arif Cd. 67-61, 34517 Beylikdüzü Osb Esenyurt/İstanbul
Sosyal Meda Hesaplarımız

Halkalı Petek Temizleme

petek temizleme
Halkalı Petek Temizleme

Halkalı Petek Temizleme Kış aylarında konutları ısıtmak için kullanılan petek ve kombi sistemleri, en ideal ve kullanışlı çözümlerin başında gelir. Doğalgazlı kombi ve petek ısıtma sisteminde iki tür çalışma sistemi bulunur, buharla çalışan yoğuşmalı kombiler, ikincisi sıcak su ile çalışan standart kombiler. Genellikle iki tür arasında belirgin farklar bulunur, anlaşılır şekilde farklı çalışma sistemlerini barındırırlar. Örneğin buhar kazanları gürültülüdür ancak standart kombiler sessiz çalışır. Sıcak su ile çalışan petekler ve kombiler her zaman güvenilir olduğundan genellikle konutlarda tercih edilir.

Sıcak suyla çalışan peteklerin temel sorunu zamanla biriken kirlerdir. Dış şebekeden gelen sıcak su peteklerden geçer ve ardında bir miktar çamur ve mineralli tortu bırakır. İşte bu sorunun çözümü içinde Halkalı petek temizleme ve tıkanıklık açma hizmetleri ile müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

 

petek temizleme
Halkalı Petek Temizleme – Cava Tesisat

Petekler Neden Temizletilir?

Kullanıma bağlı olarak, insan yaşamında kullanılan her şey eskir ve zamanla işlevini kaybeder. Bu eşyalar elektronik veya mekanik olduğunda ise süreç biraz daha hızlı işleyebilir. Bazı markalar ürünlerinin daha uzun süre dayanması için özel önlemler alsa da genellikle bu önlemler yetersiz kalır. Radyatör yani peteklerde ısının eşit dağılması önemlidir. Sıcak su borulara geçtiğinde borular bunu dengeli şekilde dağıtmalıdır aksi halde ısınma problemleri ortaya çıkabilir. Bu durumda petekleri düzgün ısınabilmesi için petek temizleme hizmetleri almak önemlidir.

petek temizleme
Halkalı Petek Temizleme

Aldığınız Halkalı petek temizleme hizmeti ile hem verimlilik hem de konfor elde edersiniz. Aldığınız petek temizleme hizmeti ile minimum 1, maksimum 3 kış daha petek su tesisatına bağlı verimsizlik yaşamazsınız.

Petekleri temizletmenin ikinci amacı ise enerji verimi sağlamak ve fatura tutarını düşürmektir. Verimsiz peteklerle üç odalı bir evin yakıt giderleri yaz aylarında gelen faturaların 20 katına kadar çıkabilir. Özellikle küçük çocuklu evlerde evin ısıtılması ayrıca öneme sahip olacağından çocuklu ailelerde bu miktar daha yüksek seviyelere çıkabilir.

Petek temizleterek %30 enerji tasarrufu sağlanabilir. Yani kabaca hesaplanırsa bir ailenin 600 tl ısınma masrafı %30 tasarruf sağlandığında bu faturanın 600 %30= 180 tl tasarruf sağlar. Ancak gerçekte elde edilen tasarruf miktarı %50’lerde olup bundan çok daha yüksektir.

petek temizleme
Halkalı Petek Temizleme

Petek temizliği aynı zamanda kombinin de verimli çalışması için gereklidir. Tıkalı su tesisatında kombi pompa ve motor sistemi fazla çalışır ancak az verimlidir. Eğer ısıtma sorunu için kombinin yetersiz olduğu şüphesi varsa öncelikle petek temizliği yapılması buna göre karar verilmesi önerilir.

Petek Temizleme Zamanının Geldiği Nasıl Anlaşılır?

Petek temizliği kışlık rutin bakımların başında gelmelidir. Aniden ortaya çıkan kombi arızlarında aşırı yüklenme ve çalıştırma sorun kaynağı olabileceğinden bu bakımlar ev tasarrufu açısından ihmal edilmemelidir. Kombi arızaları genellikle çok daha maliyetlidir ve sorun ısıtma boruları tesisatında ise kombi bakımı yaptırmak çözüm olmayacaktır.

Petek Temizleme İstanbul
Halkalı Petek Temizleme

Petekler genellikle yeni evlerde 4 yıla kadar kolayca tıkanmaz ancak kireçli ve tortulu şebeke suyu verilen şehirlerde bu süre daha kısadır. İstanbul’da suyun kireçli olduğu şehirlerden birisidir. Bu durum genellikle suyla çalışan bütün makinalara zarar verir kombi-petek ısıtma suyu şebekeleri de buna dahildir.

Eğer bu belirtilerden birine evet cevabı veriyorsanız petek temizleme zamanı gelmiştir

  • Petekler kanama yapar
  • Peteklerin altı soğuktur
  • Kombi çok çalışır ancak az ısıtır
  • Peteklerden gelen su kahverengindedir

Bu belirtiler peteklerinizin tıkalı olduğunun göstergesidir. Halkalı petek temizleme ihtiyaçlarınıza anında cevap veririz. Petek temizleme ve tıkanıklık açma sorunlarını en etkili kimyasal ve yöntemlerle gidermekteyiz. Alacağınız hizmetle en az 1 en çok 3 kış daha sorunsuz ısınma keyfini yaşayabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *