CAVA TESİSATA HOŞ GELDİNİZ ...

 
7/24 Açığız
AdresAhmet Arif Cd. 67-61, 34517 Beylikdüzü Osb Esenyurt/İstanbul
Sosyal Meda Hesaplarımız
Halkalı Tıkanıklık Açma
Halkalı Tıkanıklık Açma

Halkalı Tıkanıklık Açma Kanalizasyon tıkanıklığı ile uğraşmanın sıkıcı ve bunaltıcı olduğunu biliyoruz. Üstelik çoğu zaman yapılan müdahaleler durumu ya erteler ya kötüleştirir. Atık su kanallarının tıkanması ev atıklarının gidere kaçması, banyo da kirli sular, saç, tuvalet kâğıdı, sabun vb. nedenlerle zaman içinde oluşur. Konutlarda kanalizasyon tıkanması sık görülen bir problemdir. Zaman zaman, oldukça sağlıksız ve istenmeyen bir sorundur.

Giderler Neden Tıkanır?

Konut giderleri; iç etkenlerle, yanlış imarla, kot farkıyla, dış şebekeden gelen nesnelerle tıkanabilir. Söz konusu gider kanalları olduğunda tıkanmaya sebep olan onlarca sebep sıralanabilir. Tabi ki bu sebeplerin bir kısmı ihmalkârlıktan oluşurken, bazıları farkında olunmayan ‘örneğin kanalizasyona yanlışlıkla temizlik bezi gibi büyük bir nesne kaçması’ durumlarıdır.  

Mutfak ve bulaşık makinasında atılan yemek artıkları lavabonun giderini zamanla tıkayabilir. 

Kanalizasyonda dirsek sayısının çok olması. Atık su borularının eğimsiz ve uzun olması gibi mimari hatalar suyun çekiş gücünü azaltarak nesnelerin boruda birikmesi için zemin hazırlayıcıdır. 

Halkalı Tıkanıklık Açma

Giderlerin Açılma Zamanının Geldiği Nasıl Anlaşılır?

Tahliye borularının tıkandığının en yaygın işareti suyun normalden daha yavaş akmasıdır. Giderlerden geri gelen atık su ve kötü kokularda tıkanıklığı işaret eder. Giderlerin kaynağı lokal ise sorunu yerinde çözmek için bir tesisatçıdan yardım alırsınız. Bu yüzeysel bir sorun olabileceği gibi daha derin kaynaklıda olabilir. Size uygun geliştirdiğimiz tıkanıklık açma çözümleri farklı yöntem ve aletler içerir. 

Tıkanıklığı anlamanın basit ama yararlı bir yolu da komşularınıza danışmaktır. Tıkanıklık bazen başka daireleri de etkilediğinden gerçek sorunun nerden kaynaklandığını anlamak için araştırma yapmak yararlıdır. Genellikle derinliklere inildikçe yapılacak uygulamanın niteliği değişir ve daha kapsamlı çalışma gerekebilir. Maliyeti bölüşmek ve yönetimle sorun yaşamamak için bu işlemleri başlatmadan önce mülk sakinlerine danışmalıdır.

Tıkanıklık oluşmadan önce bazı belirtilerle yavaşça kendini gösterir. Örneğin su çekiş gücünüz yavaştır. Sık sık tıkanmalar meydana gelir. Bölgesel tıkanmalarda mutfak veya banyo yerinde incelenebilir. Bölgesel tıkanmalar tekrarlanır, bunlar yüzeysel olabileceği gibi daha derinlerde da oluşabilir. 

Tıkanıklık Açma
Halkalı Tıkanıklık Açma

Tıkalı Kanalizasyon Giderleri Nasıl Açılır?

İlk işlem olarak servis ekibi tarafından tıkanıklığı kaynağı incelenir. Uygun yöntem belirlendikten sonra hızla işleme geçilir. Ortalama 30 dakika ve 60 dakika arası tahliye işlemi sağlanmış olur. 

Konut sakinleri tarafından servis çağırmadan önce bazı tedbirleri alması istenebilir. İşlem sırasında karşılaşılabilecek durumlar için bazı önlemler alınabilir. Mesela tamamen tıkalı olan kanalizasyon giderlerine su dökmekten vazgeçilmelidir, tamamen tıkalı olan tahliye boruları mümkünse bir süre suyu çekene kadar olduğu halde bırakılabilir. İşlem yapılacak alanın kirli ve ıslak olması işleri yavaşlatacağından servis çağırmadan önce mümkün mertebe lavabo ve giderler temizlenmelidir.

Tıkanıklık Açma
Halkalı Tıkanıklık Açma

İşlem sırasında aşındırıcı kimyasallar kullanılmaz. 

Lavabo açıcılar ile gider borusu açılır mı?  Bu soruya cevabımız lavabo açıcıların tıkanıklık üzerinde etkisinin olmayacağıdır. Kimyasal çözücüler aşındırıcıdır ancak sadece yağlar, sabun artıkları ve kirler üzerinde etkili olurlar. Topaklanmış atıklar, saçlar, tuvalet kağıtları, kedi kumu vb. Atıklar üzerinde etkileri yoktur. Halkalı tıkanıklık açma ihtiyaçlarınız için ekiplerimiz hızla adresinizi ziyaret eder ve hızlı, sorunsuz tasfiye işlemini başlatırlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *