CAVA TESİSATA HOŞ GELDİNİZ ...

 
7/24 Açığız
AdresAhmet Arif Cd. 67-61, 34517 Beylikdüzü Osb Esenyurt/İstanbul
Sosyal Meda Hesaplarımız
Petek Temizleme
İkitelli Petek Temizleme

İkitelli Petek Temizleme Evinizde kombi ve petek var mı? Eğer evinizde ısıtma çözümü olarak sıcak suyla ısınan petekler kullanıyorsanız tortulaşma peteklerinizde meydana gelecek bir problemdir. Zamanla şebeke suyundan gelecek tortu, çamur, kir ve mineraller ile petekleriniz eskisi kadar iyi ısınamayacaktır. Bu sebeple kış mevsimi geldiğinde senelik veya iki senede bir olmak üzere petek yıkaması yapılmalıdır.

Petek temizliği doğrudan kombinin ısıtma performansını etkiler ve uzun vadede size kazandırır. Bir kere yapacağınız bir işlem; bulunduğunuz bölgeye ve evinizin sıcaklığına göre senelik 3-6 ay, iki senelik 6-12 ay kirlenmeye bağlı ısıtma sorunu yaşamayacağınız anlamına gelir. 

petek temizleme
İkitelli Petek Temizleme

Petekler Neden Temizletilir?

Genel kanı peteklerin içerisinde kir birikmesinin imkânsız oluşudur. Kapalı bir sistem olan petek ve kombi ısıtma sistemleri ihtiyacı olan suyu şebekeden aldıktan sonra çevrim-içi ısıtarak işlevini yerine getirir. Örneğin kombiler bar basıncı düştüğünde çalışmayacaktır bunun nedeni sistemde suyun çevrilemeyecek kadar az olmasıdır. 

Peteklerin temizletilmesinde ana amaç verimliliği sağlamaktır. Eğer çok çalışmasına rağmen kombi ortamı ısıtamıyorsa bu verimsiz bir durumdur. Sonuç olarak fatura tutarı yüksek gelse de ısınma işlevi yerine getirilemez. Bu da hem sağlıksızdır hem de başka sorunlara kaynak olabilir. İkitelli petek temizleme hizmetimizle ısınma sorununuza hızlı sonuç getiririz. 

Petek temizleme
İkitelli Petek Temizleme

Petek Temizleme Zamanının Geldiği Nasıl Anlaşılır?

Peteklerin temizlenme zamanı gelince bazı belirtiler ortaya çıkabilir. Bu durumun en sık göstergesi faturalar yüksek gelmesine rağmen evin ısınamamasıdır. Eğer yeni bir dairede oturuluyorsa tıkanma ihtimali düşünülmez yeni dairelerde tesisat 4 sene boyunca kirlenmeden kalabilir. Ancak bu süreden sonra her sene veya iki yılda bir temizletilmesi standarttır. 

Radyatörünüzde ki sorunun kaynağı tortu mu yoksa hava boşluğu mu? 

Genellikle peteklerin ısınmamasında ilk akla gelen hava boşluğu sorunudur. Eğer peteklerinizin havası alınırken bir miktar çamurlu su geliyorsa, peteklerde çamur olduğu düşünülmelidir. Peteklerde tortu birikimi tekrar ettiğinden temizleme sırasında kullanılan ilaçlı su bu süreyi kısaltacaktır. 

Bu işaretler başta peteklerde kirlenmenin daha sonra kombi sorunlarının habercisi olabilir. Eğer; kombinin ısıtma ayarı yüksek olmasına karşın ev ısınmıyorsa peteklerin performans düşüklüğü akla gelebilir. Peteklerin ısınmamasının temel nedeni rezidansta biriken tortuların sıcak suyun geçişini engellemesidir. Bu durumda su sadece belli bölgeleri ısıtacak ve yüzey alandan alınan verim %30- %70 düşecektir. Bazı durumlarda kombiye uzak noktalarda peteklerin reglaj ayarının yapılmamış olması sonucu petekler ısınmamaktadır.

İkitelli Petek Temizleme

Eğer bu belirtilerden birine evet cevabı veriyorsanız petek temizleme zamanı gelmiştir

Peteklerde oluşan bazı işaretler kesin olarak bir kirliliği gösterebilir. 

  • Petek kanamaları
  • Petek havası çıkarırken çamurlu su gelmesi
  • Kombinin sesli çalışması
  • Peteklerin özellikle orta ve alt kısımları soğuksa nedeni peteklerin tıkanmış olmasıdır. 

Petek Temizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

İkitelli petek temizleme işleri için en ideal çözümleri hızlı şekilde size getiriyoruz. Bizi aradıktan sonra kısa süre içinde mobil ekiplerimiz adresinize gelerek tercihen banyo radyatörünü sökerek yerine yıkama makinasını monte eder. Bu makine sisteme verdiği ilaçlı ve basınçlı suyla kanallarda birikmiş kirleri ve tutunmuş kireçleri sökerek derinlemesine temizlik yapar. İşlemler kısa sürede evinizi dağıtmadan yapılır ve teslim edilir. Bu işlemden sonra en az 6 ay en uzun 18 ay boyunca (kullanıma bağlı olarak) peteklerinizi güvenle kullanabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *