CAVA TESİSATA HOŞ GELDİNİZ ...

 
7/24 Açığız
AdresAhmet Arif Cd. 67-61, 34517 Beylikdüzü Osb Esenyurt/İstanbul
Sosyal Meda Hesaplarımız

İkitelli Tıkanıklık Açma

İkitelli Tıkanıklık Açma

İkitelli Tıkanıklık Açma Evinizde tahliye giderleri yavaş boşaltma yapıyor ya da tamamen iptal mi? Bu sorun istenen bir durum değildir. Sadece bekleyen su birikintileri sorun değildir bazen de geri gelen atık sular hem sağlık hem hijyen açısından risklidir. Bazen tıkanıklıklar sadece gider süzgecinin altında haznede meydana gelir ve ufak bir pistonla temizlenmesi kolaydır. Derinlere kaçmış tıkanıklıklar hem ulaşılamayacak kadar uzaktadır hem de çıkarılması güçtür. Günümüzde ulaşılmayacak noktada oluşan tıkanıklıklar için özel geliştirilmiş cihazlarla tıkanıklıklar giderilebilir. İkitelli tıkanıklık açma süreçlerinde bu aletler iki taraf içinde kolaylaştırıcıdır.

 

 

 

Giderler Neden Tıkanır?

Dışarıdan gelen çamur ve molozlar tahliye sistemine yerleşerek tıkanıklığı meydana getirir. Bu durumda giderden bir miktarda atık su geri gelecektir. Kanalizasyona karı

Tıkanıklık Açma

şan suyun dönmesi sonucu kötü koku ve enfeksiyon riski de beraberinde gelir. 

Lavabonuza giden katı ve sıvıyağlar tıkanıklık için zemin hazırlayabilir. Yağlı yüzeye tutunacak çok miktarda artık ve kir zamanla tabakalaşarak gideri daraltır. Banyoda katı sabunlar kanalizasyona ulaşmadan önce donarak kirlerin yerleşmesine neden olur. 

Genellikle tıkanmalar aşağıdan yukarıya doğru ilerler ve zaman geçtikçe kötü bir hal alır. Bu tıkanıklıkları ise çamaşır suyu, porçöz, kristal çözücü vb. kimyasallarla gidermek olasılıksızdır. Bu maddeler aşındırıcı olduğundan tahliye borusuna zamanla zarar verebilir. 

Evlerde gider borularının eğimi az verilmişse ve dirsek sayısı çoksa tıkanma sorununa sık rastlanır. 

Giderlerin tam olarak neden tıkandığını bilebilmek biraz gözlem yapmayı gerektirir.

  • Tıkanma kronik mi yoksa birden mi ortaya çıktı? 
  • Komşularda da var mı yoksa sadece bulunduğunuz konutta mı tıkanıklık sorunu yaşanıyor? Bu soruların yanıtını bilmek tıkanıklığın nedeni ve yeri hakkında bilgi verebilir. 

 

Giderlerin Açılma Zamanının Geldiği Nasıl Anlaşılır?

Tıkalı gider sorunu oldukça yaygın bir problemdir. Buna karşın birçok insan bu durumu kabullenir ve giderlerin suyu yavaş çekmesini kabullenir. Ancak tam tıkanma durumu oluşana kadar müdahaleyi gerekli görmez. Tıkanma durumu ise genellikle derinlerde bir nesnenin sıkışması ve diğer atıkların ona tutunması sonucu aşağıdan yukarı hızla ilerler. Tıkanıklık giderilmediği sürece tıkanıklıklar kronikleşir. Binalarda oluşan tıkanıklar bu şekilde oluşur ve bazen çözümü ya da tespiti zorlaşır. 

İkitelli Tıkanıklık Açma

Eğer bina da oluşan tıkanıklık bazı daireleri daha çok etkilemekle birlikte genel bir sorun oluşturuyorsa ortaklaşa çözülmesi tavsiye edilir. Evde lokal oluşan gider tıkanıklıkları yabancı cisim kaçması ve kirlilik sonucu oluşur. Bu durumda nesneyi daha ileri itip durumu zorlaştırmak faydasız olacağından destek alınması önerilir. İkitelli tıkanıklık açma ihtiyacı anında ekiplerimiz hızlı hareket eder ve kolay çözümler üretir.

Tıkalı Kanalizasyon Giderleri Nasıl Açılır?

Tıkalı gider sorunu ile İkitelli tıkanıklık açma çağrınızı aldıktan sonra kısa sürede mobil araçlarla çalışanları yönlendiririz. Yerinde inceleme yapıldıktan sonra sorunun kaynağına inilir. Sorunun kaynağı belli olduktan sonra hangi yöntem ve araçların kullanılacağına karar verilir. Kanalizasyon açma işlemine başlandıktan sonra süreç hızlı, tahribatsız ve stressiz olarak ilerler. Çevreye veya diğer modüllere zarar verilmez. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *