CAVA TESİSATA HOŞ GELDİNİZ ...

 
7/24 Açığız
AdresAhmet Arif Cd. 67-61, 34517 Beylikdüzü Osb Esenyurt/İstanbul
Sosyal Meda Hesaplarımız
petek temizleme
Sefaköy Petek Temizleme

Sefaköy Petek Temizleme Kışın evleri ısıtmak için en temiz ve ekonomik çözüm kombi ve doğalgazlı ısıtma çözümleridir. Kombi ve petek ikilisinden oluşan ev ısıtmasında jeotermal enerji ile ortam ısıtılmaktadır. Yani kombide ısınan su kanallarda ve peteklerde dolaşarak evin ısısı yükseltilir. 

Standart kombiler su ile çalışırken konutlar için fazla tercih edilmeyen ‘yoğuşmalı kombile’ buhar ile ısınım sağlar. Suyla çalışan kombilerle ilgili yanlış bir düşünce bu suyun sürekli peteklerin içinde kaldığı dolayısıyla temiz olduğudur. Gerçekte sürekli devinim halinde olan su, şebeke suyudur. Bittikçe kombi şebekeden su çeker böylece zamanla kirlilik ortaya çıkar. Sefaköy Petek Temizleme servisi ile petek içinde oluşan tortu tabakalarını hızlıca temizletebilirsiniz. 

 

Petek temizleme
Sefaköy Petek Temizleme

Petekler Neden Temizletilir?

Sürekli kullanım sonucu eşyalarda zamanla kirlilik ve eskime olağan bir durumdur. Eşyaların ömürlerini uzatmak için yapılan rutin bakımlarla kullanım süreleri uzatılabilir. Petek temizliğinde ise yapılan temizlik hem kombilerin sorunsuz çalışmasına katkı sağlar, hem fatura tutarını %30-%40 daha düşürür. Ayrıca temizlenmeyen petekler tıkalı olacağı için ısıtma görevini yerine getiremez. Kirliliğe bağlı olarak %30 veya %70 daha az alanı ısıtırlar. 

Sefaköy Petek Temizleme Petek temizliği aynı zamanda kombinin verimli çalışması için gereklidir. Tıkalı kanallarla kombiniz iki katı daha fazla çalışarak aynı ortam ısısını oluşturur. İki katı çalışan kombiniz için daha çok hasar kaydı oluşturmanız, daha çok maliyet demektir. Bütün durumlar düşünüldüğünde petek temizletme maliyeti ne olursa olsun kazancı çok daha fazladır. 

petek temizleme
Sefaköy Petek Temizleme

Petek Temizleme Zamanının Geldiği Nasıl Anlaşılır?

Türkiye şartlarında yeni dairelerde genellikle petekler ilk kuruldukları zamandan itibaren 4 yıl boyunca kolay kolay tıkanmaz. Ancak bu süre kullanıma ve lokasyona göre değişiklik gösterebilir. İstanbul suları kireçli olan bir ilimiz olduğu için bu durumda çalışan çamaşır makinası, ütü vb. aletler gibi peteklerde de kireçlilik görülebilir. 

Isıtma sisteminde ki sorunlar kombi ile ilgili değilse genelde hava sıkışıklığı veya peteklerde tıkanıklıkla alakalıdır. Bu durumları birbirinden ayırt etmek her zaman kolay olmasa da detayları bilindiğinde anlamak kolaylaşır. 

Petek Temizleme
Sefaköy Petek Temizleme

Evin ısınma probleminin kaynağı çeşitli olabilir. Bitişik dairelerden birinin boşalması, evin ısı yalıtımının olmaması durumlarının dışında kombinin yeterli ısıyı üretmemesi de sorunun kaynağı olabilir. Ancak kombiden çıkan sıcak su yeteri kadar sıcak olduğu halde petekler aynı ısıda değilse bu durum kirliliği düşündürmelidir. 

Kirli Peteklerin İşaretleri Nelerdir?

Eğer bu belirtilerden birine evet cevabı veriyorsanız petek temizleme zamanı gelmiştir. 

  • Peteklerde kanama varsa
  • Petek vanasından hava alınırken kahverengi su geliyorsa
  • Petek altları soğuksa
  • Kombi çok çalışmasına rağmen az ısı üretiyorsa

Bu durumlar peteklerin tıkalı olduğunun habercisidir. Sefaköy Petek Temizleme ihtiyaçlarınızda sizlere hızlı hizmet sağlıyoruz. 

petek temizleme
Sefaköy Petek Temizleme

Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

Petek temizleme denilince akla birçok soru gelebilir. Örneğin işlemlerin nasıl ilerleyeceği bir sorundur. Sefaköy Petek Temizleme için bizi aradığınızda mobil ekibimiz kısa süre içinde adresinize gelir. Tercihen banyo radyatörü sökülerek buraya bağlanan temizleme makinası ile bütün tesisat özel ilaçlı sularla temizlenir. Bu süre de radyatörlerde ki çamur, tortu tabaka, kireç vb kirler vakumla ve tazyikli suyla haznede toplanır. Bütün işlem bundan ibarettir ve evinizi dağıtmadan işlem tamamlanır. Bundan sonra birkaç sezon boyunca peteklerinizi güvenle kullanabilirsiniz. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *