CAVA TESİSATA HOŞ GELDİNİZ ...

 
7/24 Açığız
AdresAhmet Arif Cd. 67-61, 34517 Beylikdüzü Osb Esenyurt/İstanbul
Sosyal Meda Hesaplarımız
Tıkanıklık Açma
Sefaköy Tıkanıklık Açma

Sefaköy Tıkanıklık Açma Evlerde ve işyerlerinde en can sıkıcı tesisat sorunlarından birisi atık su borularında meydana gelen tıkanıklıklardır. Oluşan tıkanıklık sonucu giderlerde suyun çekiş gücü azalır. Bunun sonucunda sıklıkla lavaboda ve duşakabinde su birikir. Tuvaletler sık sık tıkanır. İş yerlerinde, yıkama yapılan yerlerde giderlerden su boşaltılamaz. Ani gelişen tıkanmalar su baskınlarına sebep olabilir. Tıkanıklık gündelik yaşamda birçok olumsuzluğun sebebi olabilir. Örneğin bahçe katlarında sık sık su basma ve geri gelme sorunları meydana gelir. Sefaköy tıkanıklık açma çözümleriyle bu sorunlara hızlı ve garantili sonuçlar üretiriz.

gider tıkanıklığı
Sefaköy Tıkanıklık Açma

Giderler Neden Tıkanır?

Evlerde tıkanıklığın ana kaynağı kanalizasyona karışan yabancı cisimler ve evsel atıklardır. Bazen büyük bir nesne örneğin tuvalete yanlışlıkla atılan bir çocuk bezi, oyuncak, tuvalet rulosu klozette sıkışır ve tıkanıklık oluşturur. Bu nesnelerin ilerlemesi ve derinlere inmesi sonucu tıkanıklık açma işlemi zorlaşabilir. 

Evsel atıklar arasında yağlar ve çay posaları mutfak giderlerinde tutunur. Özellikle yağlarla birlikte diğer atıkların tabakalaşması sonucu inatçı tıkanıklar meydana gelir. 

Banyolarda katı sabunlar kanalizasyona gittiklerinde tıkanıklık kaynağı oluşturur. Sabunla birlikte gidere kaçan saçlar kök salarak kanalizasyonu tıkayabilir. Tıkanıklıklar bir noktada oluşur ve yukarı doğru ilerler. Zamanla açılmayan tıkanıklıklar daha zorlu bir tıkanıklığı meydana getirecektir. 

Tıkanıklık Açma
Sefaköy Tıkanıklık Açma

Giderlerin Açılma Zamanının Geldiği Nasıl Anlaşılır?

Özellikle lavabo, duşakabin, balkon gider kapaklarında oluşan çekiş gücünün yavaşlaması tıkanıklığın en belirgin habercisidir. Sık sık müdahale edilmesi ve açılmaya çalışılması tıkanıklıkların daha derinlere kaçmasına yol açar. Pompayla yapılan müdahalelerde kronikleşmiş tıkanıklıklar için çözüm olmaz. Pompanın açabileceği tıkanıklıklar yalnızca tek seferde oluşmuş tıkanıklıklardır. Aşağılarda oluşmuş tıkanıklar için mekanik müdahaleler neredeyse zaruridir. 

Sefaköy tıkanıklık açma giderleri açtırmak ilk başlarda bir tercih gibi görülebilir. Ancak sorun ilerleyip diğer giderleri de etkilemeye başladıkça tıkanıklık açtırmak bir zaruriyet halini alır. Konut sakinleri için en rahatsız edici şey giderlerin geri gelmesi, kötü koku, su basması, suyun çok yavaş çekmesi gibi ileri derece tıkanıklıklardır. Bizim tavsiyemiz sorun bu kadar ciddileşmeden önce tedbir alarak tıkanıklıkların açtırılmasından yana olabilir. 

tıkanıklık açma
Sefaköy Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık bazen bir bölümü etkilerden bazen bütün daireyi hatta bina sakinlerini etkiler. Bu durumda ortaklaşa alınan kararla binada ki tasfiye sorununun çözülmesi yoluna gidilebilir. 

 

Tıkalı Kanalizasyon Giderleri Nasıl Açılır?

Sefaköy tıkanıklık açma işlemlerinde süreç sizler için oldukça sorunsuz ilerler. Eski usül tıkanıklık açma yaklaşımları yerine çevreye zararsız (kırıp-dökmeden) en etkili olan yöntemler benimsenmiştir. Tıkanıklık açma robotları ile çevre modüllere zarar verilmeden tahliye işlemi tamamlanır. Çağrınızı aldıktan sonra ihtiyacınıza yönelik yola çıkan ekibimiz; sorunun kaynağını anlama, çözüm getirme ve sonuçlandırma süreçlerinde hızlı davranarak atıksu tasfiye işlemini tamamlar. 

Tıkanıklarda kimyasal kullanımı lavabo açıcı olarak kullanılan aşındırıcı ve çözücü kimyasallar tıkanıklık açma amacıyla kullanılmaz. Müşterilerimize önerimiz bunları alıp kullanarak sorunlarının çözüldüğünü düşünmemeleridir. Tıkanıklığın sebebi olan atıklar suda ve kimyasalla çözülmeyeceklerinden bu tür kimyasallar zaten etkili değildir. 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *