CAVA TESİSATA HOŞ GELDİNİZ ...

 
7/24 Açığız
AdresAhmet Arif Cd. 67-61, 34517 Beylikdüzü Osb Esenyurt/İstanbul
Sosyal Meda Hesaplarımız
petek temizleme
Şirinevler Petek Temizleme

Şirinevler Petek Temizleme Konutlarda en çok tercih edilen ısıtma sistemlerinin başında jeo-termal ısıtma sistemi olan doğalgaz kombi ve radyatör sistemi gelir. Kombiler genellikle iki tür olarak ayrılır yoğuşmalı kombiler ve standart kombiler. Yoğuşmalı kombiler gürültülüdür ve buharla ısıtma yaparlar. Standart kombiler ise genellikle evlerde tercih ettiğimiz kombilerdir. Hemen her yerde tercih edilen sessiz, güvenilir, suyla çalışan ısıtma sistemleridir. Sıcak su döngüsü kombiden petekler arasında çift boru veya tek boru hattı ile olabilir. Kullanıma bağlı olarak oluşan petek tıkanıklığı ve kirleri kanalları tıkayarak sıcak su geçişini engeller. Firmamız periyodik olarak veya siz ne zaman isterseniz Şirinevler petek temizleme petek su tesisatında oluşan kirleri temizleme hizmeti verir.

petek temizleme
Şirinevler Petek Temizleme

Petekler Neden Temizletilir?
Enerji bakanlığının verilerine göre bir evi ısıtmanın en az maliyetli yolu doğalgazlı kombi ve jeotermal kaynaklı ısıtmadır. Buna alternatif olabilecek klimalı/ elektrikli ısıtma sistemi temiz fakat maliyetli, şömine ve soba ise maliyetli, çevreye zararlı ve zahmetlidir. Artan enerji ihtiyacına karşın elektrik tüketiminin azaltılması önerildiğinden kombi ve petek ısıtma sistemleri tercih edilir. Ancak bu sisteminde kendine özgü bazı sorunları olabilir. Örneğin kombi arızaları, petek tıkanma ve kirliliği bu sorunların başında gelir.

Petek Temizleme Zamanının Geldiği Nasıl Anlaşılır?
Evinizde ki petekler çalışıyor mu? Evinizi ısıtmak diğer konut sakinlerine göre daha mı zor? Müşterilerden gelen şikayetlere bakıldığında en çok sorun evlerin ısıtılmasında yaşanan zorluklarla ilgilidir. Petek kirleri kışın yaşanan ısıtma sorunları arasında ilk dört sorundan birisidir. Bu kadar sık karşılaşılan petek temizliği sorununu anlamak her zaman basit olmayabilir. Peteklerde kirlilik veya tıkanıklık olması, ev ısıtmada büyük sorundur ve kısa sürede temizlenmesi gerekir.

Petek temizleme
Şirinevler Petek Temizleme

Şirinevler Petek Temizleme Petek temizletme zamanının geldiğini anlamak için tesisatın ilk kurulumdan sonra ki performansını biliyor olmak gerekir. Bu performans zamanla düşer ve hızla eskiyen ısıtma sistemleri evi ısıtmaz hale gelir. Peteklerde çamur birikmesi hem genel olarak evin bütün ısıtma tesisatını etkiler hem de doğrudan peteklerde birikerek peteklerin ısınma sorununu oluşturur. Petek temizleme uzmanlarımız kanallarda oluşan mineral ve tortuları çözücü kimyasallar ve makine yardımı ile derinlemesine temizler. Bu derin temizlik ise 1-3 kış daha evinizi rahat ısıtmanıza olanak sağlar.

Petekler Ne Zaman Temizletilmeli?
Peteklerde meydana gelen bazı belirtiler kirlendiğinin habercisidir. Genel durum olarak evin ısıtılamaması ve faturaların yüksek gelmesi düşük petek performansını düşündürmelidir.
Peteklerin kanama yapması
Peteklerin alt bölgelerinin ısınmaması. Bu durum peteklerde biriken çamur yüzünden meydana gelir.
Kombinin çok çalışıp az ısıtması. Peteklerde ki tortu kombiyi yavaşlatır ve performansını olumsuz etkiler.
Peteklerden gelen su kahverengidir. Bu su peteklerde birikmiş çamurun işaretidir.

Şirinevler Petek Temizleme İstanbul Şirinevler’ de petek temizleme hizmeti veren firmamız çağrılarınıza hızla cevap verir. Çağrınızı aldıktan sonra kısa süre içerisinde mobil araçlarla adrese gelip kombi ve petek bakımlarınızı yaparız. Konutunuzun kışın konforunu yaşamak için en iyi ve teknolojik çözümleri geliştiriyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *