CAVA TESİSATA HOŞ GELDİNİZ ...

 
7/24 Açığız
AdresAhmet Arif Cd. 67-61, 34517 Beylikdüzü Osb Esenyurt/İstanbul
Sosyal Meda Hesaplarımız

Şirinevler Tıkanıklık Açma

Sirinevler Tıkanıklık Açma

Şirinevler Tıkanıklık Açma

Evlerde ve işyerlerinde en sık görülen tesisat sorunlarından birisi olan tıkalı giderler hayatı olumsuz yönde etkiler. Lavabolarda ki suyun gitmemesi, tuvaletlerin tıkanması, gider kapaklarından su gitmemesi vb. Tıkanıklık sorunları yaşam için problem haline gelebilir. Basit tıkanıklıklar pompa ile açılabilir.Şirinevler Tıkanıklık Açma Tıkanıklığın sebebi sabun ve katı yağlar ise kimyasal çözücüler ve sıcak su yardımcı olabilir. Oysa genellikle tıkanıklığın sebebi kimyasallarla çözülmeyen evsel atıklardır.

Giderler Neden Tıkanır?

Gider borularına kaçan atıklar ve nesneler sonucu konutlarda tahliye boruları tıkanır. Bu sorun sıklıkla yaşanır. 

tıkanıklık açma
Şirinevler Tıkanıklık Açma

Tıkanıklıklar pimaşın bir noktasında meydana gelir ve zamanla üzerine gelen kirlerle birlikte yukarı doğru tırmanır. 

Tuvalete dökülen makine sularıyla birlikte büyük nesneler tuvaleti tıkar, saksı toprağı ve kedi kumu kesinlikle gidere dökülmemelidir. Özellikle kedi kumları farklı kimyasal yapıya sahip olduklarından tuvalet giderine yapışır ve inatçı bir tıkanıklık meydana gelir. Evsel atıklar ve mutfak lavabosundan kaçan artıklar gider borularını tıkar. Banyoda saç ve sabun gider borusuna takıldığında kök salıp tıkanıklık kaynağı oluşturur.

Şirinevler Tıkanıklık Açma meyili az verilmiş atıksu borularında çekiş gücü az olacağından tıkanıklık riski yükselir, dirsek sayısı ve boruların uzunluğu da diğer risk faktörleridir.

Tuvalet kağıtları, rulolar, ıslak mendiller pimaşta birikir ve tıkanıklık oluşturur.

Giderlerin Açılma Zamanının Geldiği Nasıl Anlaşılır?

Lavaboda biriken sular, banyoda suyun zeminde birikmesi, tuvaletin sık sık tıkanması, iş yerlerinde yıkama sularının giderden akmaması başlıca evsel tıkanıklık sorunlarıdır. Eğer tıkanıklık yaşamı zorlaştıracak kadar ileri seviyedeyse tıkanıklık açtırma hizmeti alma zamanı gelmiştir.

Şirinevler Tıkanıklık Açma
Şirinevler Tıkanıklık Açma

Bazen tıkanıklık evin sadece bir bölümünde veya tamamında görülürken bazen diğer bina sakinlerini de etkiler. Diğer komşularda da benzer sorunlar yaşanıyorsa ortaklaşa karar alınarak binanın tahliye tesisat sorunları inceletilmelidir. 

Eğer lavabolarda çekiş gücü yavaşsa ve sık sık müdahaleyi gerektiriyorsa. Sıklıkla taşma, geri gelme ve kötü koku sorunları yaşanıyorsa tıkanıklık olduğu düşünülmelidir. Bu tıkanıklıklar dairenin içinde veya dışında meydana gelebilir. 

Yüzeysel tıkanıklıklar çoğu zaman derinlerde yatan tıkanıklığı görmeyi engeller. Bunun sonucu lavabonun açılması, lavabo altında ki giderin temizlenmesi tıkanıklığın açıldığı veya çözüldüğünü düşündürebilir. Oysa altta yatan nedenler giderilmediğinden kısa sürede tıkanma sorunu geri gelecektir. 

Şirinevler Tıkanıklık Açma genelde giderden daha uzak bir noktada oluşur. Burada oluşan tıkanıklık zamanla yukarı doğru ilerleyerek daha ciddi tıkanma sorunlarını ortaya çıkarabilir. 

Tıkanıklık Nasıl Açılır? 

Modern yöntemlerde tıkanıklıklar gerektiğinde görüntüleme cihazlarıyla görüntüleyerek veya robot cihazlar kullanılarak açılır. Özellikle kompleks yapılı giderlerde tıkanıklığın kaynağını bulmak biraz zahmetli olsa da genel olarak yapıya, eve, eşyalara veya tesisat modüllerine hiçbir zarar verilmez. 

gider tıkanıklığı
Şirinevler Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık için boruların kırılması gerekli değildir. Sorunun kaynağı anlaşıldıktan sonra 30 dakika ve 1 saat arasında değişen sürelerde tıkanıklık tasfiye edilir. Şirinevler tıkanıklık açma servisimizle hızlı ve etkili şekilde tıkanıklıkları açtıktan sonra geride dağınıklık bırakmadan işlemi bitiririz. 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *